Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Biuro Prasowe KEP: notatka

RELACJA Z KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ



W Kalwarii Zebrzydowskiej Benedykt XVI pomodlił się za Jana Pawła II, zgodnie z Jego prośbą wyrażoną podczas pierwszej podróży do Polski. Poprosił również o modlitwę za siebie i cały Kościół.

Ojciec Święty przypomniał słowa Jana Pawła II z wizyty w 1979 r.: "I o to proszę, proszę, abyście się za mnie tu modlili, za życia mojego i po śmierci". Sam dodał, że chciał się zatrzymać na moment w kaplicy Matki Bożej i z wdzięcznością pomodlić się za niego, zgodnie z jego prośbą.

"Idąc za przykładem Jana Pawła II, ja również zwracam się do was z serdeczną prośbą, abyście się modlili za mnie i za cały Kościół" - dodał Benedykt XVI, powierzając się modlitwie.

Po konsultacji z kard. Dziwiszem, Papież powiedział jeszcze jedno zdanie po włosku. "Mam nadzieję, jak wasz kard. Stanisław, że w niedługiej przyszłości będziemy się cieszyć beatyfikacją i kanonizacją Jana Pawła II". Jego słowa po polsku przytoczył abp Józef Kowalczyk, nuncjusz apostolski w Polsce.


opr. aw/aw



 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: beatyfikacja kanonizacja Kalwaria Zebrzydowska podróż do Polski Podróż Benedykta XVI do Polski Trwajcie mocni w wierze
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W