Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao



Człowiek, kultura, środowisko

Klub Środowisk Twórczych

Pod tym hasłem Klub Środowisk Twórczych w Warszawie ogłosił konkurs w kategoriach: reportaż, esej, opowiadanie i utwór poetycki i fotografia. Zgodnie z założeniami konkursu prace powinny opisywać wzajemne relacje człowieka i środowiska, odnosić się do zjawisk kulturowych, przewartościowań postaw i stosunku do życia.

Otrzymaliśmy ponad 150 prac z kraju i zagranicy (m.in. z Litwy i Francji). Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Kontynuując ideę konkursu stworzyliśmy otwarte forum dyskusyjne "Człowiek, kultura, środowisko". Prosimy o nadsyłanie tekstów dotyczących tematyki konkursu na adres:

art-eco@wp.pl 

Wybór tekstów nadesłanych na konkurs znajduje się na stronie:

http://www.kst.most.org.pl/konkurs/ Zapraszamy!

 

Wyniki konkursu literackiego

I Poezja

 I miejsce Henryk J. Kozak, Lublin (godło KARa)
 II miejsce Romuald Mieczkowski, Wilno (godło Wędrowiec; Polska Galeria Artystyczna "Znad Wilii")
 III miejsce Dorota Ryst, Warszawa (godło Adenina)

 Wyróżnienia:
Magdalena Cybulska, Łódź (godło Ida)
Anna Małgorzata Piskurz, Gniezno (godło Tosia)
Ela Galoch, Turek (godło Tadeusz)
Mariusz Trynkiewicz, Strzelce Opolskie (godło Marite)
Magdalena Budzińska, Kalisz; Jarosław Nowosad, Olkusz (godło Jerry)
Arkadiusz Frania, Częstochowa (godło Af)

II Esej

 I miejsce Mirosław Tryczyk, Wrocław (godło Ikona 1)
 II miejsce Antonina Sebesta, Myślenice (godło Jeden)Piotr Skurzyński, Gdynia (godło Beryl)
 III miejsce Mirosław Glazik, Kowal (godło Albert 2002)

 Wyróżnienia:
Maciej Czarnecki, Toruń (godło Max)
Anna Dąbrowska, Ostrołęka (godło Miła)
Małgorzata Dawidek-Grylicka, Poznań (godło Render)

III Reportaż

 I miejsce Jaksymilian Kozłowski, Mogilno (godło Dawid)
 II miejsce Klara Sielicka-Baryłka, Warszawa (godło Jarv)
Marek Pietrzela, Biała Podlaska (godło Gorycz Kłusownika)
 III miejsce Dorota Suchy, Stara Wiśniewka (godło Wiki)
Marzena Fela, Trzebnica (godło Współwinna)

 Wyróżnienia:
Ryszard Makowski, Ostrołęka (godło Maktur)
Jola Workowska, Kraków (godło Zegar)

IV Opowiadanie

 I miejsce Diana Dziworska, Gdynia (godło Thestar)
 II miejsce Dorota Masłoska, Wejherowo (godło Andżelika Kosz)
Mateusz Górski, Kraków
 III miejsce Gabriela Szmielik-Mazur, Kraków (godło Jura 13)

 Wyróżnienia:
Marzena Orczyk, Dąbrowa Górnicza (godło Lachesis)
Barbara Radwańska, Kaniów (godło Barbara)
Maciej Miłkowski, Łódź (godło Darek)
Krzysztof Rejmer, Warszawa (godło Kuszenie)

Felieton

Wyróżnienie specjalne Jacek Kowalski, Poznań


opr. MK/PO

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: kultura poezja miłość kobieta człowiek kochać ulica konkurs
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W