Trwa II edycja konkursu historycznego Enei: „Z Wielkopolski do Wolnej Polski”

Do konkursu mogą się zgłaszać młodzi pasjonaci historii Polski z klas 7 i 8 szkół podstawowych z terenu całego kraju. Na zwycięzców czekają cenne nagrody, m.in.: tablety Samsung, słuchawki bezprzewodowe JBL czy aparaty typu instax. Organizatorem konkursu jest Enea.

Powstanie Wielkopolskie to największe z polskich powstań narodowych zakończonych zwycięstwem. Wyzwolenie prawie całego terenu Wielkopolski spod władzy Niemiec w 1919 roku do dzisiaj inspiruje, także najmłodsze pokolenia. To właśnie z myślą o młodzieży, Enea organizuje konkurs historyczny pod nazwą „Z Wielkopolski do Wolnej Polski", którego tematem jest „Powstanie Wielkopolskie, niezapomniane zwycięstwo.. Zadaniem uczestników jest przygotowanie pracy konkursowej o tematyce Powstania Wielkopolskiego w jednej z trzech kategorii: film, praca plastyczna lub praca tekstowa. Swoje propozycje można nadsyłać do 22 stycznia. Zwycięzców poznamy 1 lutego. 

– Jesteśmy firmą, która dba o pamięć najważniejszych wydarzeń w dziejach naszego kraju. Takim niewątpliwie jest zwycięskie Powstanie Wielkopolskie, dlatego uruchomiliśmy II edycję naszego konkursu historycznego. Naszym obowiązkiem jest przypominać odwagę i heroizm tamtych dni, szczególnie młodszemu pokoleniu, nie tylko Wielkopolan – mówi Joanna Mularczyk, kierownik Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Enei.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie:

http://1918pamietamy.enea.pl/

 

« 1 »
TAGI:

reklama

reklama

reklama