Jakie akcesoria zwiększą bezpieczeństwo Twojej wędrówki po górach?

Każda wyprawa w góry wymaga odpowiedniego przygotowania. Należy zaplanować trasę wędrówki i zadbać o wyposażenie zwiększające bezpieczeństwo turysty. Kompletując zestaw akcesoriów, trzeba uwzględnić porę roku oraz warunki pogodowe. Inne rzeczy przydadzą się w czasie letnich upałów, a inne zimą, gdy szczyty pokrywa warstwa śniegu, ciało przeszywa dotkliwy ziąb, a uczucie chłodu wzmacnia porywisty wicher. Pakując plecak, należy także wziąć pod uwagę specyfikę wyprawy oraz długość trasy.

Kijki trekkingowe i uprząż wspinaczkowa - must have każdego miłośnika wędrówek górskich

Przed każdą wyprawą w góry warto zaopatrzyć się w akcesoria ułatwiające pieszą wędrówkę. Do podstawowych należą kijki trekkingowe. Przydają się zwłaszcza w trakcie pokonywania najbardziej wymagających odcinków szlaku. Korzystając z nich, turyści czują się pewniej. Ponadto, gwarantują stopom większą stabilność i znacznie odciążają kręgosłup. Tym samym zmniejsza się ryzyko ewentualnych urazów. Bogatą ofertę kijów do trekkingu znajdziesz na: https://e-horyzont.pl/turystyka/turystyka-gorska/kije-trekkingowe-i-nordic-walking.html. Dla poprawy bezpieczeństwa należy używać również uprzęży wspinaczkowych z pasem biodrowym i pętlami okalającymi uda. Odpowiednio dopasowane i wyregulowane podniosą komfort wspinaczki. Ich szeroki asortyment oferują sklepy ze sprzętem turystycznym. Warto zajrzeć na: https://www.e-horyzont.pl/sprzet-wspinaczkowy/sprzet-wspinaczkowy/uprzeze-wspinaczkowe.html.

Jakie akcesoria zwiększą bezpieczeństwo Twojej wędrówki po górach?  

 

Odzież outdoorowa - komfort wędrówek po górach

Szeroko pojęta troska o bezpieczeństwo wędrówek górskich to również dbałość o zdrowie. Aby nie narazić organizmu na wyziębienie, w miesiącach zimowych trzeba zaopatrzyć się w ciepłą kurtkę oraz czapkę. Z kolei latem w trosce o kondycję oczu i skóry nie wolno zapominać o okularach przeciwsłonecznych i kremie z wysokim filtrem UV. Niezależnie od pory roku należy pamiętać o wygodnych wodoodpornych butach i przeciwdeszczowych ponczach. To elementy garderoby, które zapobiegną przemoczeniu ciała oraz jego konsekwencjom w postaci przykrych dolegliwości zdrowotnych. Obuwie dodatkowo ochroni stopę przed urazami i zagwarantuje jej stabilność. Warto też postawić na rękawice z powłoką antypoślizgową. Przydadzą się zwłaszcza na szlakach zabezpieczonych łańcuchami. Ochronią skórę rąk przed otarciami i zapewnią dłoniom doskonały chwyt.

Jakie akcesoria zwiększą bezpieczeństwo Twojej wędrówki po górach?  

 

Pozostałe gadżety niezbędne w górach

Sprzęt niezbędny w trakcie wycieczek górskich to również akcesoria, dzięki którym amatorzy wspinaczek nie zgubią się na szlaku i bezpiecznie powrócą na nocleg do schroniska - kompas oraz mapa terenu w wodoodpornym mapniku turystycznym. W czasie wędrówek o zmierzchu drogę rozświetlą latarki czołowe o odpowiednim zasięgu. Zapewnią strumień światła pomagający bezpiecznie stąpać po szlaku oraz swobodnie korzystać z mapy. Z kolei w przypadku kontuzji lub złego samopoczucia któregoś z uczestników górskiej wyprawy niezbędna okaże się dobrze wyposażona apteczka. Powinny się w niej znaleźć podstawowe medykamenty, plastry z opatrunkami, bandaże oraz środek do dezynfekcji ran i skaleczeń. Przyda się też dobrej jakości scyzoryk - wielofunkcyjny gadżet do rozmaitych zastosowań.

 

« 1 »
TAGI:

reklama

reklama