W 100% bezprzewodowy światłowód dla firm dotarł do Wrocławia

Przedsiębiorcy poszukujący najlepszego, firmowego internetu we Wrocławiu, często nie zdają sobie sprawy, jaki wybór posiadają. Decydując się na gotowy pakiet od ogólnopolskiego dostawcy, mogą przeoczyć rozwiązanie absolutnie nowatorskie - bezprzewodowy internet światłowodowy AirFiber, dostarczany przez lokalnego operatora, firmę Internet Service Provider Airmax.pl. Technologia AirFiber bazuje na rewolucyjnej technologii klatek radiowych. Nie wymaga stosowani kabli, które często ulegają uszkodzeniom, paraliżując procesy biznesowe na całe dni, a nawet tygodnie... Rynkowa innowacja przekonuje coraz szersze grono wrocławskich firm i instytucji, a zasięgiem AirFiber objęty jest aktualnie cały Wrocław wraz z okolicznymi miastami i wsiami.

Internet Service Provider Airmax.pl to doświadczony, polski operator, od początku działalności związany z dolnośląskim rynkiem usług telekomunikacyjnych. Airmax Internet zapewnia nieprzerwany dostęp do sieci dla osób prywatnych oraz klientów biznesowych z Wrocławia i wielu innych miast na południu Polski. Operator dostarcza internet techniką napowietrzną, metodą przepustów podziemnych oraz przy zastosowaniu technologii bezprzewodowego światłowodu. Właśnie na tej ostatniej technologii (bezprzewodowego światłowodu) bazuje internet AirFiber. Usługa skierowana jest do klientów biznesowych i instytucjonalnych: właścicieli firm, spółek kapitałowych, instytucji publicznych oraz urzędów. Każdy klient biznesowy i instytucjonalny, bez względu na rozmiar prowadzonego biznesu, formę prawną oraz branżę, w której działa, może skorzystać z innowacyjnej metody łączności. A szkoda byłoby nie spróbować, bo operator zapewnia bezpłatny i niezobowiązujący okres testowy przed podpisaniem umowy. Warto przeczytać o Airmax Internet opinie, które w większości są bardzo pozytywne. Tylko w Google o współpracy z opolskim operatorem wypowiedziało się do tej pory ponad 800 użytkowników!

Co wiadomo o światłowodzie bez kabli?

AirFiber bazuje na technologii stacjonarnych łączy szerokopasmowych. Transmisja odbywa się w paśmie 60 GHz, co eliminuje problem interferencji. Przy wysokich częstotliwościach dochodzi do całkowitego wewnętrznego odbicia w gazie atmosferycznym. Sygnał radiowy porusza się analogicznie do kabla światłowodowego, w którym fala radiowa odbija się od ścianek wąskiej rurki refleksyjnej. W przypadku AirFiber rolę kabla światłowodowego pełni powietrze.

Odbiorca AirFiber korzysta z rekordowo wysokich prędkości i podobnych jakościowych usług, jak w przypadku internetu oferowanego przez tradycyjnych dostawców rozwiązań szerokopasmowych. To nie koniec korzyści. Klienci biznesowi i instytucjonalni mogą liczyć na:

  • gwarancję SLA*,
  • gigabitowe przepustowości,
  • bardzo niski ping,
  • stałe adresy IP do dyspozycji,
  • całodobową dostępność usługi,
  • konkurencyjne ceny,
  • profesjonalne wsparcie techniczne,
  • pełny zasięg w każdej lokalizacji we Wrocławiu i najbliższych okolicach.

*SLA to skrót od Service Level Agreement. Oznacza umowę o gwarantowanym poziomie świadczenia usług. SLA jest dokumentem opisującym warunki współpracy – pisemnym zobowiązaniem operatora do zapewnienia dostępności usługi i jej realizacji na ściśle określonym poziomie. Zapisy dotyczą m.in. maksymalnego czasu reakcji pionu wsparcia na zgłoszenia klienta.

Rekordowe prędkości przesyłu

W przypadku internetu światłowodowego AirFiber gwarantowana, minimalna prędkość transmisji danych wynosi... 15 Gb! Aby ocenić, czy to dużo, czy mało, najlepiej posłużyć się porównaniem. Jeden z dominujących na polskim rynku operatorów telekomunikacyjnych wprowadził niedawno do oferty supernowoczesny internet światłowodowy o prędkości dochodzącej do...2 Gb/s. I to z ograniczeniem do 1 Gb/s dla jednego urządzenia. Różnica jest więc gigantyczna i od razu widoczna chyba dla każdego.

Światłowód totalnie niezawodny

Internet AirFiber jest nie tylko ultraszybki, ale również niezawodny. Ryzyko, że firma niespodziewanie zostanie odłączona od sieci na długie godziny, dni czy tygodnie, jest praktycznie zerowe. Bezawaryjność rozwiązania to zasługa wykorzystania technologii bezprzewodowego światłowodu (brak infrastruktury kablowej) oraz opracowania i wdrożenia przez operatora rozbudowanych procedur bezpieczeństwa. Przedsiębiorca pozbywa się problemów związanych z uszkodzeniem zakopanych czy wiszących kabli. Bezprzewodowemu połączeniu nie są w stanie zagrozić siarczyste mrozy, porywiste wiatry, śnieżyce, intensywne opady deszczu, gryzonie, ptaki, koparko-ładowarki ani... spory sądowe o prawo własności do gruntów czy słupów.

Technologia przyjazna od etapu podłączania

Podłączenie bezprzewodowego światłowodu AirFiber następuje w ciągu maksymalnie 48 godzin od momentu złożenia zamówienia przez klienta i jest całkowicie „czyste”. Brak infrastruktury kablowej przekłada się na łatwość, szybkość i niskie koszty instalacji. Bo trzeba pamiętać, że wdrożenie tradycyjnej - kablowej infrastruktury światłowodowej wymaga wjazdu na działkę ciężkiego sprzętu i wykonania niemałych przekopów, co wiąże się ze sporymi wydatkami i niedogodnościami. Koszty inwestycji podnoszą prace remontowo-wykończeniowe, konieczne ze względu na znaczącą ingerencję w budynek firmowy i posesję. Gdy operator oferuje darmowe lub niemal bezkosztowe przyłączenie standardowego internetu światłowodowego, należy zwiększyć czujność i upewnić się, że umowa nie jest podpisywana na wiele lat. Istnieje bowiem ryzyko, że firma światłowodowa, która na starcie poniosła duże koszty, będzie chciała odrobić te straty, uzależniając od siebie klienta na skandalicznie długi czas.

Usługa skrojona na miarę biznesu

Internet Service Provider Airmax.pl umożliwia indywidualne skonfigurowanie usługi AirFiber, aby klient otrzymał dokładnie takie parametry, jakich potrzebuje do realizacji zadań i procesów – bez przepłacania. Negocjacji podlegają m.in. prędkość minimalna łącza, długość umowy oraz maksymalny czas reakcji pionu wsparcia na zgłoszenia. Operator nie praktykuje podpisywania umów na wiele lat. Podczas kontaktu z przedstawicielem można porównać oferty kilku dostawców internetu światłowodowego, działających na obszarze Wrocławia, aby zobaczyć różnicę w jakości i cenie usług.

Bezpłatny i niezobowiązujący okres próbny

Wybór firmowego internetu to spore wyzwanie - chyba dla większości przedsiębiorców, zwłaszcza niezorientowanych w aktualnie dostępnych technologiach łączności. Podjęta decyzja wpływa na wiele, nierzadko kluczowych obszarów funkcjonowania firmy. Zbyt wolny, niestabilny internet nie tylko denerwuje, ale przede wszystkim utrudnia pracę, powoduje przestoje oraz zaburza komunikację z pracownikami, kontrahentami i klientami. Jednak wybór nowoczesnego internetu światłowodowego za bajońskie sumy nie daje automatycznie gwarancji bezkonkurencyjnych prędkości. Często okazuje się, że parametry, którymi operatorzy chętnie chwalą się w materiałach reklamowych, to wyniki badań laboratoryjnych. W praktyce, ze względu m.in. na stan infrastruktury w konkretnej lokalizacji, takie prędkości są niemożliwe do osiągnięcia. Po rozczarowaniu następują (zwykle nieudane) próby rozwiązania umowy z dostawcą. Internet Service Provider Airmax.pl wziął pod uwagę powyższe doświadczenia przedsiębiorców i dla osób zainteresowanych światłowodem AirFiber przygotował propozycję darmowego i niezobowiązującego okresu próbnego. Rozpoczęcie testu nie wymaga podpisywania umowy przedwstępnej (ani żadnej innej). Właściciele firm nie muszą więc podejmować jeden ze strategicznych decyzji biznesowych w ciemno. Działanie łącza światłowodowego AirFiber mogą najpierw sprawdzić w warunkach rzeczywistych, czyli w swoich firmach – bez opłat, bez ryzyka.

« 1 »

reklama

reklama

reklama