Witaminy i suplementy ważne dla każdego seniora

Suplementacja witamin, mikro i makroelementów ważnych dla zdrowia istotna jest na każdym etapie życia. Zmienia się tylko zapotrzebowanie na konkretne substancje. Skuteczna suplementacja uwzględnia potrzeby organizmu, dlatego wybierając odpowiedni preparat należy zwrócić szczególną uwagę na to, dla kogo jest on dedykowany.

Witaminy dla seniorów - jakie wybrać?

Wraz z wiekiem wyraźnie obserwuje się, że zapotrzebowanie na określone witaminy i składniki mineralne wyraźnie wzrasta. Zmienia się sposób funkcjonowania organizmu, ilość soków trawiennych czy śliny spada, konieczne jest wspomaganie organizmu, aby zapobiegać niedoborom ważnych składników. Należy pamiętać, że u osób starszych ważne jest nie tylko zbyt małe spożycie, ale też przyswajalność.

Największe niedobory dotyczą zazwyczaj witamin: D, K, A, a także beta-karotenu, który jest wyjątkowo ważny dla witamin C, E, B12, a także kwasu foliowego czy żelaza i magnezu. Witamina D jest bardzo ważna dla budowy kości, doskonale chroniąc układ kostno-stawowy. To bardzo ważne, aby zapobiegać osteoporozie. Witamina D jest bardzo ważna również dla prawidłowego wchłaniania wapnia i fosforanów, a gdy będzie jej zbyt mało, to zwiększa się ryzyko problemów jelitowych oraz osłabienia funkcjonowania układu odpornościowego. Seniorzy narażeni są na wiele problemów zdrowotnych, takich jak udar, problemy z układem sercowo-naczyniowym, osteoporozą i wieloma innymi.

Dużą zaletą jest fakt, że witaminy dla seniora dostępne są w różnej postaci. Klasyczne tabletki lub w postaci płynnej, np. jako tabletki musujące, które można łatwo rozpuścić, co dla osób z problemami z przełykanie będzie dużym ułatwieniem.

Witaminy dopasowane do potrzeb

Należy zdać sobie sprawę, że suplementacja u osób starszych jest jedną z ważniejszych kwestii. Wraz z wiekiem bardzo często pojawiają się problemy z trawieniem, a tym samym z prawidłowym wchłanianiem witamin i innych niezbędnych dla prawidłowego zdrowia składników odżywczych.

Preparaty gdy są dopasowane do wieku pomagają odpowiednio zapobiegać i wspierać organizm, dlatego nie można bagatelizować oznaczeń producentów i stosować suplementy zgodnie z ich przeznaczeniem. Do wyboru preparatu najlepiej jest podejść w sposób indywidualny, uwzględniając problemy zdrowotne, z jakimi zmaga się osoba starsza. Seniorzy, u których występują problemy z nadciśnieniem nie powinny stosować preparatów z żeń-szeniem, a gdy pojawiają się problemy z krzepliwością - lepiej zrezygnować miłorzębu japońskiego.

« 1 »
TAGI:

reklama

reklama

reklama