Droga Lwa. Czas zmian dla mężczyzn

W tym roku po raz pierwszy Kraków będzie gościł mężczyzn, którzy przyjadą na 3 dniowe ćwiczenia duchowe, fizyczne i osobowe. Czas przygotowania na Święta Paschalne to dodatkowy motywator by dokonać zmian w swoim życiu, a aktywności jakie przez pełne 3 dni zapewnia Droga Lwa dają o wiele więcej możliwości do spojrzenia na swoje życie z innej perspektywy i rozpoczęcia procesu zmian.

„W dobrych zawodach wystąpiłem”

Mężczyźni lubią rywalizację. Jest to dobra okazja do pokazania swoich umiejętności czy wykazania się. Naturalną obok rywalizacji jest potrzeba działania, przez którą mają wpływ na to co się dzieje w ich życiu. Jednak są momenty w życiu faceta, gdy dociera do martwego punktu i… zupełnie nie wie co dalej robić. Chronicznie zmęczony, wykonujący polecenia, tkwiący w poczuciu bezsensu i braku kontroli nad swoim życiem. Właśnie dla takich mężczyzn powstała Droga Lwa.

Odzyskaj wpływ – bądź przywódcą w swoim życiu.

Paraliż decyzyjny, brak porozumienia z najbliższymi, brak celu i marzeń w życiu, wahania nastroju: od gniewu po apatię – to sygnał, że potrzeba zmian.
Na Drodze Lwa mężczyźni mierzą się z gadami, które chcą przejąć ster w ich życiu. Są to m.in.: fałszywe przekonania na swój temat, prokastynacja, nieczystość oraz trudna historia życia.
Uczestnicy doświadczają jak zranienia wynikające z historii życia, można zamienić w siłę i jak ją ukierunkować by służyła Bogu i bliźnim. Otrzymują braterskie wsparcie, by finalnie każdego dnia mogli sami decydować zgodnie tym co drzemie w ich sercach.

Czy to działa? Zobaczmy co o Drodze Lwa mówią uczestnicy.

Zobacz szczerą wypowiedź Piotra, Tomasza i Pawła, na zakończenie Drogi Lwa:

Piotr
„Droga Lwa to miejsce, w którym spotkałem Boga. Inaczej: spotkaliśmy się razem. Nie powiedziałbym tego dwa dni temu, nie powiedziałbym tego trzy dni temu. Mówię to teraz. Jeżeli chcesz spotkać Boga w swoim życiu – przyjedź tutaj. Jeżeli czujesz, że masz papierowe życie, brakuje Ci sprawczości w życiu. To jest to miejsce. Przyjedź!”

Tomasz
„Dowiedziałem się też tutaj, że nie muszę być perfekcyjny, mogę popełniać błędy, nie muszę być idealny aby zasłużyć na przyjaźń, miłość i być dobrym ojcem, bratem.”

Paweł
„Zapraszam wszystkich na Drogę Lwa żeby odkryć to, że zmiana to jest droga. Jeżeli się zastanawiasz nad tym, czy warto tutaj dołączyć, to ja już wiem po tych 3 dniach, że warto, a mam nadzieję, że w przyszłości dołączę do Akademii Drogi Lwa i ten proces zmiany, który zapoczątkowałem będzie trwały.”

“Od 2012 roku prowadzimy mężczyzn by stawali się przywódcami w życiu swoim i swoich bliskich. Nic jednak lepiej nie oddaje przemiany jaka dokonuje się w ich sercach jak  świadectwa po wydarzeniu.” - mówi Dawid Gacek, Lider Drogi Odważnych, jeden z mówców na wydarzeniu.
„Naszym głównym przesłaniem, jest to by uczestnik odzyskał poczucie sprawczości w swoim życiu.” - podsumowuje Mariusz Marcinkowski – Lider Główny Drogi Odważnych.

Droga Lwa jest organizowana przez katolicki ruch formacyjny Droga Odważnych, który działa w Polsce od 2010 roku z asystencją kościelną zgromadzenia braci kapucynów prowincji warszawskiej. Charyzmatem wspólnoty jest formacja mężczyzn na Bożych przywódców, czyli takich, którzy wezmą odpowiedzialność za swoje życie i życie bliskich i będą służyć Kościołowi. Ideał Drogi Odważnych zawiera się w słowach: miłość, służba, formacja.

Obserwujemy świat wokół siebie, który nieustannie się zmienia. Jesteśmy najważniejszą częścią tego świata. Czy zmieniamy się razem z nim w myśl słów św. Pawła z listu do Rzymian: Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe? (Rz 12,2).

Droga Lwa. Przygotowania do Świąt Paschalnych dla mężczyzn

Więcej szczegółów oraz zapisy na www.drogalwa.pl. Opoka.org objęła wydarzenie patronatem medialnym.

« 1 »
TAGI:

reklama

reklama

reklama