Jak znaleźć dobre serum na przebarwienia?

Ładna cera o jednolitym kolorycie to podstawa zadbanego wyglądu, a tym samym pewności siebie. Niestety w wyniku różnorodnych czynników, mogą pojawić się na niej nieestetyczne, ciemniejsze plamy, które negatywnie wpływają na dobre samopoczucie. I choć na ogół nie są one niebezpieczne dla zdrowia, stanowią duży problem natury estetycznej. Z tego powodu warto dołożyć wszelkich starań, aby się ich pozbyć. Pomocne może okazać się odpowiednio dobrane serum. Dowiedz się, jak znaleźć dobry kosmetyki tego typu na przebarwienia.

Skąd się biorą przebarwienia?

Przebarwienia mogą pojawić się na skórze dekoltu, szyi, rąk czy pleców, jednak najczęściej występują na twarzy. Dotykają głównie osoby po trzydziestym roku życia, choć w ostatnim czasie obserwuje się je również u młodszych osób. Główną przyczyną ich powstawania jest nadmierna ekspozycja na działanie promieni słonecznych, w wyniku której występuje nadprodukcja i nierównomierne rozłożenie melaniny, będącej naturalnym barwnikiem skóry. Z tego powodu bardzo ważna jest regularna ochrona przed promieniowaniem UV, która może zapobiec pojawieniu się zmian.

Oprócz tego mogą pojawiać się one wraz z wiekiem, a także mieć podłoże genetyczne i hormonalne. Na ich wystąpienie wpływa także zażywanie niektórych leków, szczególnie o działaniu fotouczulającym.

Niezależnie od przyczyn powstawanie przebarwień, są one dużym problemem natury estetycznej. Z tego powodu warto wiedzieć, jak można skutecznie się ich pozbyć.

Serum na przebarwienia ze składnikami aktywnymi

Pozbycie się przebarwień to długotrwały proces, który jednak może zakończyć się sukcesem. Aby tak było, należy uzbroić się w cierpliwość. Najważniejsza jest regularna, przemyślana rutyna pielęgnacyjna z użyciem kosmetyków bogatych w odpowiednie składniki aktywne, a jednocześnie dostosowanych do konkretnych potrzeb skóry. Dużą skutecznością w walce z przebarwieniami wykazuje się skoncentrowane serum na przebarwienia, które zapobiega także ich nawrotom Mela B3 od La Roche Posay.

Serum Mela B3 przeciw przebarwieniom i nawrotom

Mela B3 to serum na przebarwienie bogate w składniki aktywne. Do najważniejszych z nich należy melasyl, niacynamid oraz pro-retinol. Pierwszy z nich, czyli innowacyjny, wielokrotnie opatentowany melasyl wykazuje się wysoką skutecznością antypigmentacyjną potwierdzoną w badaniach klinicznych. Wspierany jest on przez niacynamid znany z właściwości łagodzących oraz wzmacniających barierę ochronną skóry, a także redukujących przebarwienia. Ostatni składnik, czyli pro-retinol łagodzi podrażnienia, pozwala odbudować barierę hydrolipidową, a także ma działanie antyoksydacyjne.

Połączenie tych składników ma udowodnione, kliniczne działania przeciw utrwalonym przebarwieniom. Działa nie tylko na wszystkich odcieniach skóry, ale przede wszystkim jest skuteczne w walce z przebarwieniami różnego rodzaju. Ponadto wyrównuje koloryt, redukuje zmiany potrądzikowe, a także nie powoduje powstawania zaskórników. Co więcej, jest dobrze tolerowane nawet przez wrażliwą skórę.

Podsumowując, aby pozbyć się przebarwień, należy zadbać przede wszystkim o systematyczną, właściwą pielęgnację. Kosmetykiem, który może znacznie w tym pomóc jest serum Mela B3 od La Roche Posay.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama