Biskupi na Rok św. Brata Alberta o potrzebie dawania świadectwa ewangelicznej miłości

Św. Brata Alberta jako patrona czynnej miłości bliźniego ukazują polscy biskupi w liście pasterskim z okazji poświęconego mu Roku.

Biskupi nazywają ten rozpoczynający się w Boże Narodzenie czas przedłużeniem i kontynuacją Jubileuszu Miłosierdzia. List przeznaczony jest do wykorzystania duszpasterskiego w niedzielę 18 grudnia.

„Miłosierni jak Ojciec”  to hasło, które przyświecało wiernym Kościoła powszechnego w 2016 roku. „W bezpośrednim następstwie Jubileuszu Miłosierdzia mamy okazję przyjrzeć się bliżej osobie św. Brata Alberta, który wyraziście ukazuje nam, jak w praktyce urzeczywistniać chrześcijańskie miłosierdzie” – piszą biskupi polscy w liście pasterskim z okazji Roku św. Brata Alberta. Podkreślają, że jedną z zasadniczych misji chrześcijan jest czynne miłosierdzie, miłość, która przejawia się w konkretnym działaniu. „Święty Brat Albert jest bez wątpienia wyrazistym świadkiem niesienia Ewangelii ubogim” – piszą biskupi, prezentując sylwetkę świętego.

„Ojciec ubogich, jak nazywamy często św. Brata Alberta, może nas nauczyć jak w praktyce wypełnić nakaz Jezusa: „Bądźcie miłosierni, jak miłosierny jest wasz Ojciec w niebie”. Potrzeba nam takich świadków, aby nasze serca nie stygły, były wciąż i na nowo uwrażliwione na niezliczone biedy ludzkie, abyśmy stale w naszym postępowaniu byli inspirowani wyobraźnią miłosierdzia” – czytamy w liście.

Pełna treść listu dostępna jest: tutaj.

Decyzję o ustanowieniu w Kościele w Polsce Roku Świętego Brata Alberta podjęli biskupi podczas 370. Zebrania Plenarnego KEP w październiku 2015 r. w odpowiedzi na prośbę Przełożonej Generalnej sióstr Albertynek oraz Przewodniczącego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Rok ten rozpocznie się 25 grudnia 2016, w dniu 100. rocznicy śmierci świętego i potrwa do świąt Bożego Narodzenia 2017 roku.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama