Bp Solarczyk: przyjmujcie Boże Słowo pomagając innym odkrywać Chrystusa

Z okazji piątej rocznicy przyjęcia świeceń biskupich bp. Solarczyka na zakończenie liturgii złożono mu życzenia dziękując za otwartość na Ducha Św.

Na wzór Maryi z szacunkiem i miłością przyjmujcie Boże Słowo pomagając innym odkrywać Chrystusa - zachęcał członków służby liturgicznej bp Marek Solarczyk. W katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika odbyła się diecezjalna promocja 75 lektorów i błogosławieństwo 16 ceremoniarzy. Mszy św. z udziałem licznie zgromadzonych kapłanów oraz wiernych przewodniczył biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej, który w czasie liturgii dziękował Bogu za pięć lat swojej biskupiej posługi.

Przypominając w homilii zadania stojące przed członkami służby liturgicznej bp Solarczyk podkreślił, że powinni oni stawać się kanałem Bożej łaski dla innych. – Powierzając nam misję w Kościele Jezus wysyła nas do ludzi, byśmy towarzyszyli im poprzez swoją posługę, w bardzo wielu sytuacjach i momentach ich życia. Poczynając od tych które niosą radość aż po te bardzo trudne i bolesne. Jakże ważne byśmy wówczas pomagali im odkrywać i przyjmować to co Pan przygotował dla nich w darze Bożego Słowa czy w tym co niejako ‘otula piękno i bogactwo liturgii’ – powiedział.

Jako wzór do naśladowania biskup wskazał członkom służby liturgicznej postać Najświętszej Maryi Panny – Tej która jest Matką Słowa Wcielonego a więc Jezusa Chrystusa i która przez pokolenia towarzyszy ludziom na drodze wiary. Tak jak wspierała Ona naszych przodków a więc nasze babcie, dziadów czy naszych rodziców, tak dziś wpisana jest również w życie każdego z nas – zapewnił kaznodzieja.

Podkreślił również, że Maryja przyjęła a później chroniła dar Bożego Słowa, od momentu poczęcia poprzez kolejne etapy rozwoju, dlatego jest Ona również wzorem dla każdego kto chce pełnić służbę w Kościele. – Wsłuchujmy się zatem w Boży głos tak jak Ona to czyniła i naśladujmy to co zrealizowała by móc nazywać się Jej dziećmi – zaapelował biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

Z okazji piątej rocznicy przyjęcia świeceń biskupich bp Solarczyka na zakończenie liturgii złożono mu również życzenia dziękując za otwartość na Ducha Świętego i oddaną służbę w Kościele. Uroczystość zwieńczyła agapa w podziemiach bazyliki katedralnej.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama