Penitencjarz do spowiedników: dziękuję za waszą posługę

Kard. Piacenza na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia podziękował spowiednikom za hojną oraz niezbędną posługę.

Dziękuję za „waszą hojną i niezbędną posługę. W czasie Roku Świętego spędziliście wiele czasu, jak nigdy intensywnego, słuchając z pasterską miłością wiernych, ofiarując im zawsze z poświęceniem uważne wysłuchanie, ojcowskie słowo, które dotykało serca penitenta” – napisał na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia do spowiedników kard. Mauro Piacenza.

Najwyższy penitencjarz zauważył, że „był to rok szczególnej łaski, w którym skarby Kościoła zostały dane do dyspozycji naszej posługi, abyśmy mogli czerpać z nich obficie i rozdawać naszym braciom w wierze oraz całej ludzkości, aby pozwoliła się zbawić przez Prawdę, Rany i Miłość Jezusa”.

Kard. Piacenza podkreślił ponadto, iż wielu spowiedników niemalże „zamieszkało” w konfesjonałach, gdzie widziani byli tylko przez Aniołów Bożych, oczekując z ufnością i modlitwą na tych, których Pan wzywa do nawrócenia. Konfesjonał nazwał „drugim tabernakulum”, bo w nim można rozpoznać i uczcić obecność Chrystusa, miłosiernego Pasterza.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama