Bp Solarczyk: bądźmy narzędziem w Bożych dłoniach!

Bądźmy narzędziem w Bożych dłoniach! - zaapelował bp Marek Solarczyk podczas uroczystej Mszy św. w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie

Bądźmy narzędziem w Bożych dłoniach! - zaapelował bp Marek Solarczyk podczas uroczystej Mszy św. w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie, rozpoczynającej nowennę przygotowującą do peregrynacji kopii Jasnogórskiego Obrazu, która rozpocznie się 2 września 2017 roku w diecezji warszawsko-praskiej.

W homilii duchowny zachęcał by przyjęcie Maryi i Jej orędzia stało się okazją do odnowienia wiary i wyjścia z Ewangelią do współczesnego świata. – Jakże wielu ludzi jest dziś duchowo trędowatych, żyjąc daleko od Boga. Jak wielu buduje swoje życie jedynie w oparciu o to co materialne, gubiąc jednocześnie wrażliwość na Bożą prawdę, czy wręcz ją zagłuszając – ubolewał bp Solarczyk przypominając orędzie fatimskie, w którym Matka Boża prosiła o modlitwę i pokutę w intencji nawrócenia grzeszników oraz o pokój na świecie.

- Stając u boku naszej Niebieskiej Matki bądźmy narzędziem w Bożych dłoniach, pomagając innym doświadczyć mocy Zmartwychwstałego Pana – zachęcał bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

Przekonywał również, że kiedy człowiek z czystym, szlachetnym i pokornym sercem przyjmuje dar bliskości Boga, przeżywa go w swojej modlitwie oraz niesie w swoim sercu gotowość by ofiarować go innym, wówczas działa poprzez niego Jezus. - Dziś Chrystus zawierza nam swoja duchową moc, która jest w stanie dotknąć i przemienić każde ludzie serce - zaznaczył bp Solarczyk, zachęcając do współpracy z Bożą łaską.

Przez dziewięć miesięcy w pierwsze soboty we wszystkich parafiach diecezji warszawsko-praskiej wierni będą gromadzić się na nabożeństwie ku czci Niepokalanego Serca Maryi prosząc o owocne przeżycie czasu nawiedzenia kopii „Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej”.

W 2017 roku mija również 300 lat od koronacji Jasnogórskiego wizerunku.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama