Gratulacje Przewodniczącego KEP dla nowego Metropolity Krakowskiego

Gratulacje dla arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w dniu jego ingresu do Katedry Wawelskiej (28.01.2017).

Ingres biskupi to przede wszystkim okazja do szczególnego uwielbienia Boga, który słabej ludzkiej naturze pozwala pełnić niezwykle odpowiedzialne zadanie apostolskie w Kościele. Jest to zapowiedź trudu pasterza poszukującego zagubionych owiec a jednocześnie ofiary Baranka, który daje swoje życie za owce – czytamy w liście gratulacyjnym abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski do abp. Marka Jędraszewskiego, nowego Metropolity Krakowskiego.

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski – w dniu ingresu jej nowego pasterza – składam Mu najserdeczniejsze życzenia i proszę Ducha Świętego o asystencję w rozpoczynającej się dzisiaj Jego posłudze - pisze abp Gądecki.

Przewodniczący KEP składa nowemu Metropolicie Krakowskiemu życzenia nie tylko w swoim, i KEP, imieniu, ale i w imieniu wiernych: - Na nową drogę Twego życia i służby pasterskiej księża biskupi – oraz zgromadzeni w katedrze i przed Katedrą Wawelską wierni wraz z tymi, którzy się dzisiaj łączą z nami duchowo – życzą Tobie, by powodzenie nie napełniały Cię pychą. By przeciwności Cię nie niepokoiły. By trudności nie doprowadzały Cię do rozpaczy. „A kiedy żadna namiętność nie poniży intencji Twego serca, niech Duch Boży ukaże całe piękno efodu, który okrywa oba Twoje ramiona” (por. Reguła Pasterska, cz. 2; r. 3).

Całą treść listu można znaleźć na stronie: episkopat.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama