Papież modli się za ofiary zamachu w Quebecku

Papież modli się za ofiary zamachu na muzułmańską aulę modlitewną w Quebeku. Dowiadujemy się o tym z telegramu kondolencyjnego, wystosowanego przez watykański sekretariat stanu.

Do ataku doszło wczoraj wieczorem w islamskim centrum kultury. Zginęło 6 osób, a 8 odniosło obrażenia.

Papież powierza miłosierdziu Boga tych, którzy stracili życie, i łączy się w modlitwie z tymi, którzy opłakują swych bliskich – czytamy w telegramie. Ojciec Święty wyraża też współczucie rannym i ich krewnym, prosząc Boga, by udzielił im wsparcia i pocieszenia w chwili próby. Papież ponownie potępia z całą mocą akty przemocy, które powodują tak wiele cierpienia. Prosi Boga o dar wzajemnego poszanowania i pokoju.

Osobny komunikat w związku z zamachem w Quebeku wystosowała też Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego. Zapewnia w nim, że wiadomość o zamachu na muzułmanów modlących się w swym miejscu kultu została przyjęta z przerażeniem i smutkiem. W ten sposób ugodzono w świętość ludzkiego życia i nie okazano poszanowania, jakie należy się wspólnocie zgromadzonej na modlitwie. Papieska Rada zapewnia kanadyjskich muzułmanów o swej solidarności i modlitwie.

kb/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama