Kard. Parolin w Republice Konga: sprawiedliwość i edukacja

Prawdziwa troska o dobro wspólne, sprawiedliwość społeczna i edukacja – to według kard. Parolina wartości, które mogą pomóc w rozwiązaniu wielu problemów, z jakimi borykają się kraje Afryki

Watykański sekretarz stanu mówił o tym na zakończenie swej wizyty w Republice Konga. W tym kontekście wspomniał m.in. o ważkiej kwestii, jaką jest możliwość korzystania przez wszystkich mieszkańców z bogactw swego kraju. „Nie może być tak, że będą z nich czerpać tylko nieliczni, pomnażając swe majątki, a reszta społeczeństwa będzie żyła w biedzie” – zaznaczył kard. Parolin.

Wizyta przedstawiciela Watykanu zbiegła się z 40. rocznicą nawiązania relacji dyplomatycznych między Republiką Konga a Stolicą Apostolską. Podpisano też porozumienie regulujące działanie Kościoła w tym kraju. W tym kontekście wskazano na ogromny wkład wnoszony przez katolików w rozwój kongijskiego społeczeństwa, m.in. na polu edukacji i służby zdrowia.

Kard. Parolin poinformował też o sprawnym przebiegu procesu kanonizacyjnego kongijskiego męczennika, kard. Emile’a Biayendy. Był on arcybiskupem Brazzaville. Został uprowadzony, a następnie zamordowany w marcu 1977 r. Jest jednym z trzech kardynałów, którzy w XX wieku przypłacili życiem swe posługiwanie dla Kościoła.

« 1 »

reklama

reklama

reklama