Kondolencje Przewodniczącego KEP po śmierci bp. Rybaka

Wyrazy współczucia oraz zapewnienie o modlitwie w intencji zmarłego bp. Tadeusza Rybaka przesłał na ręce biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

„Kapłańskie i pasterskie posługiwanie śp. biskupa Tadeusza wypływało z umiłowania Chrystusa i Jego Mistycznego Ciała” – napisał w kondolencjach abp Gądecki.

Bp Rybak zmarł po długiej chorobie 7 marca nad ranem. Miał 88 lat.

>>Treść kondolencji: 

Jego Ekscelencja

Ks. Bp Zbigniew KIERNIKOWSKI

Biskup Legnicki


Warszawa, dnia 7 marca 2017 roku

Ekscelencjo,

Najdostojniejszy Księże Biskupie!

Ze smutkiem przyjąłem informację, że dziś w nocy, po długiej chorobie, w wieku 88 lat odszedł do Domu Ojca ksiądz biskup Tadeusz Rybak – pierwszy pasterz Diecezji Legnickiej.

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski, wraz z całym jej Prezydium, przesyłam Księdzu Biskupowi oraz wszystkim diecezjanom wyrazy współczucia oraz zapewnienia o modlitwie Kościoła, który jest w Polsce w intencji zmarłego.

Kapłańskie i pasterskie posługiwanie śp. biskupa Tadeusza wypływało z umiłowania Chrystusa i Jego Mistycznego Ciała, którym jest Kościół. Realizowało się to w sposób szczególny w podejmowaniu pasterskiego trudu budowania i organizacji – erygowanej w 1992 roku przez Ojca Świętego Jana Pawła II – Diecezji Legnickiej. Troska o Kościół znajdowała również swój wyraz w zaangażowaniu zmarłego w działalność licznych gremiów Konferencji Episkopatu Polski, w tym w wieloletnim przewodniczeniu Komisji KEP ds. Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego.

Osobę śp. biskupa Tadeusza powierzam Bogu za przyczyną Maryi – Matki Miłosierdzia ufając, że Dawca Życia przyjął go do swego Królestwa.

Łącząc wyrazy szacunku, przesyłam braterskie pozdrowienia w Chrystusie,

Abp Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama