Obrady Konferencji Episkopatu Polski (zapowiedź)

Duszpasterstwo małżeństw i rodzin to główny temat najbliższego zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbędzie się 13 i 14 marca w Warszawie. W spotkaniu będą uczestniczyli przedstawiciele episkopatów z 13 krajów.

375. Zebranie Plenarne KEP rozpocznie się w poniedziałek przed południem w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Pierwszego dnia w obradach weźmie udział nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. Biskupi omówią sprawy dotyczące programu duszpasterstwa rodzin w świetle adhortacji „Amoris Laetitia”.

– Chcemy wskazać główne linie duszpasterskie dotyczące przygotowania do małżeństwa, towarzyszenia małżonkom i rodzinom oraz troski o osoby rozwiedzione – powiedział przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki, zapowiadając spotkanie.

Obrady odbędą się z udziałem gości z zagranicy. Głos zabiorą przedstawiciele Konferencji Episkopatu Albanii, Francji, Kuby oraz Łotwy. W spotkaniu będą uczestniczyć również przedstawiciele episkopatów z Białorusi, Chorwacji, Kazachstanu, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Skandynawii, Ukrainy oraz Węgier.

Pierwszy dzień zebrania plenarnego zakończy Msza św. w Bazylice Świętego Krzyża w intencji Ojca Świętego Franciszka, w czwartą rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową.

W drugim dniu spotkania biskupi wysłuchają relacji przedstawicieli Caritas Polska po ich powrocie z Aleppo oraz zapoznają się z propozycją dalszych działań Caritas na rzecz ofiar wojny na Bliskim Wschodzie. Zajmą się też kwestią listu pasterskiego na Niedzielę Bożego Miłosierdzia oraz z okazji 100-lecia Objawień Fatimskich. Podczas obrad biskupów zostaną poruszone też sprawy dotyczące obecnego roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”.

Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski zakończy się we wtorek, 14 marca około godz. 16.00. Po obradach wydany zostanie komunikat.

Obsługa medialna 375. ZP KEP

Podczas 375. Zebrania Plenarnego KEP, które odbędzie się 13 i 14 marca w Warszawie, zaplanowano następujące spotkania z dziennikarzami:

Poniedziałek, 13 marca:

godz. 10.40 – briefing rzecznika KEP ks. dr. Pawła Rytel-Andrianika

godz. 10.50-11.00 – czas dla fotoreporterów

Wtorek, 14 marca:

ok. godz. 14.00 – konferencja prasowa podsumowująca obrady

Miejsce: Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski, Skwer Kard. Wyszyńskiego 6, Warszawa

Akredytacje będą wydawane przy wejściu do budynku, w zamian za legitymację prasową.

« 1 »

reklama

reklama

reklama