Bp Pindel: co czwarty pątnik pielgrzymki do Łagiewnik jest osobą przed 20. rokiem życia

„Co czwarty pątnik pielgrzymki do Łagiewnik jest osobą młodą, przed 20. rokiem życia” – zauważył bp Roman Pindel, zapraszając wszystkich do wyruszenia w drogę do krakowskiego sanktuarium.

Ruszyły właśnie zapisy na piątą pieszą pielgrzymkę diecezji bielsko-żywieckiej do sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz sanktuarium św. Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach.

Na termin wędrówki prawie 100-kilometrowym pątniczym szlakiem organizatorzy wybrali długi weekend na przełomie kwietnia i maja. To jedyna tego typu ogólnodiecezjalna inicjatywa w dziejach łagiewnickiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Tegoroczna pielgrzymka – pod hasłem „Wpadła w oko Jezusowi” – organizowana jest w 25. rocznicę powstania diecezji bielsko-żywieckiej.

W specjalnym zaproszeniu na pielgrzymkę ordynariusz bielsko-żywiecki bp Roman Pindel zwrócił uwagę, że coraz większy udział w pielgrzymce mają osoby, które nie ukończyły dwudziestego roku życia. Podkreślił, że w ubiegłym roku młodzież stanowiła jedną czwartą wszystkich z około 2 tys. pielgrzymujących osób.

Pielgrzymi idą w siedmiu grupach, których nazwy pochodzą od opiekunów duchowych: bł. Michała Sopoćki, św. Maksymiliana Kolbego, św. Jana Pawła II, św. Faustyny, św. abp. Józefa Bilczewskiego, św. Brata Alberta i bł. Matki Teresy z Kalkuty. W drodze do bazyliki Bożego Miłosierdzia odwiedzą także w Łagiewnikach Centrum św. Jana Pawła II.

Diecezjalna pielgrzymka do Łagiewnik rozpocznie się 30 kwietnia, w 17. rocznicę kanonizacji świętej Siostry Faustyny Kowalskiej. Bielsko-żywieccy pielgrzymi wyruszą z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie. Trasa pielgrzymki będzie prowadzić m.in. przez Kęty, Malec, Witkowice, Nidek, Wieprz, Tomice, Wysoką, Radziszów, Przytkowice, Kleczę Dolną, Marcyporębę, Świątniki Górne, Mogilany do Krakowa. Pątnicy dotrą do łagiewnickiego sanktuarium 3 maja br., w liturgiczną uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Zapisy, prowadzone w kilku punktach diecezji oraz w internecie, potrwają do 2 kwietnia. Szczegóły można znaleźć na stronie http://faustyna.diecezja.bielsko.pl/.

Piesza pielgrzymka bielsko-żywiecka to jedyna tego typu diecezjalna inicjatywa w dziejach łagiewnickiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W ubiegłych latach wśród pątników, którzy przeszli trasę z Bielska-Białej do Łagiewnik, dominowali młodzi ludzie z Podbeskidzia, ale szły także osoby z innych stron Polski, a nawet z zagranicy.

rk / Bielsko-Biała

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama