Rozpoczął się drugi dzień obrad biskupów

W Warszawie trwają obrady 375. Zebrania Plenarnego KEP. W drugim dniu spotkania biskupi podejmą m.in. kwestię pomocy dotkniętym wojną Syryjczykom.

W Warszawie trwają obrady 375. Zebranie Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. W pierwszym dniu obrad biskupi rozmawiali nt. duszpasterstwa małżeństw i rodzin. Wydali też komunikat wspierający inicjatywę o wolnej niedzieli. 

Zebranie plenarne KEP rozpoczęło się w poniedziałek przed południem w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie z udziałem gości z zagranicy. Pierwszy dzień zebrania plenarnego zakończyła Msza św. w Bazylice św. Krzyża w intencji Ojca Świętego Franciszka, w czwartą rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową.

W drugim dniu spotkania biskupi wysłuchają relacji przedstawicieli Caritas Polska po ich powrocie z Aleppo oraz zapoznają się z propozycją dalszych działań Caritas na rzecz ofiar wojny na Bliskim Wschodzie. Zajmą się też kwestią listu pasterskiego na Niedzielę Bożego Miłosierdzia oraz z okazji 100-lecia Objawień Fatimskich. Zostaną też poruszone sprawy dotyczące roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście” oraz jubileuszu 50-lecia Komisji ds. Misji.

Zebranie Plenarne Episkopatu zakończy się we wtorek, 14 marca około godz. 16.00. Na zakończenie spotkania zaplanowano konferencję prasową. Po obradach zostanie wydany komunikat.

BPKEP

« 1 »

reklama

reklama

reklama