Watykan: modlitwa Polaków w 3. rocznicę kanonizacji Jana Pawła II

W trzecią rocznicę kanonizacji Jana Pawła II Polacy modlili się przy jego grobie. Mszę w bazylice watykańskiej sprawowało ok. 50 kapłanów, a w liturgii uczestniczyli rodacy pracujący w Rzymie oraz pielgrzymi.

Czwartkowe liturgie przy grobie Jana Pawła II zaczęto odprawiać zaraz po śmierci Papieża-Polaka i na stałe wpisały się one w tradycję polskiego pielgrzymowania do Watykanu.

„Przybywam po to, aby zaczerpnąć takich sił przy grobie Jana Pawła II w 3. rocznicę kanonizacji. Trudno by było tutaj nie być w takim szczególnym miejscu w ów szczególny dla wszystkich Polaków czwartek. Ten człowiek w moim życiu osobistym odegrał bardzo szczególną rolę. Myślę, że też wpłynął na pewien poważny wybór, a teraz czas na dziękczynienie w Eucharystii. Prosimy Boga szczególnie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji rodzin, rodziców, o potomstwo, o otwartość na życie, o to, żeby nasza parafia od tej strony rodzinnej, małżeńskiej się rozwijała i oczywiście też, aby były powołania” – powiedział ks. Bartosz Barczyszyn.

„Przyjechałam tutaj pomodlić się przy grobie Jana Pawła II i zanieść mu swoje prośby, swoje problemy, sprawy codzienne – mówiła Monika. – Przyjechałam pomodlić się za moich przyjaciół, za moją rodzinę, za wszystkich, którzy prosili o taką pomoc. Jan Paweł II jest naszym wielkim człowiekiem, wielkim świętym. Pozostaje bliski mojemu sercu, dlatego chciałam właśnie tutaj o wszystko poprosić i też podziękować za niego Bogu. Bo to jest dla nas wielki przykład na to, jak żyć, jak być blisko Boga, jak po prostu być dobrym człowiekiem i kochać życie, kochać innych ludzi, kochać samego Pana Boga”.

„Ja przyjechałam tutaj, ponieważ nigdy nie spotkałam Jana Pawła II, nigdy go nie widziałam i dla mnie to jest jedyny i pierwszy moment, żeby przy nim być – powiedziała Ania. – On dla nas, dla mnie jest prezentem od Pana Boga, żeby być bliżej Niego. Jest dla nas, Polaków, drogowskazem, jak tworzyć Kościół, jak tworzyć rodziny. Jest też prezentem po to, żeby rozwijać swoje serce, swoje sumienie, i po to, aby iść do nieba, tam, gdzie on teraz jest”.

27 kwietnia 2014 r., w ustanowione przez Papieża Polaka święto Miłosierdzia Bożego, Franciszek kanonizował swych poprzedników Jana XXIII i Jana Pawła II. W kazaniu na Mszy, podczas której ogłosił ich świętymi, nazwał Karola Wojtyłę Papieżem rodziny. W liturgii uczestniczyło wtedy 800 tys. wiernych z całego świata. Wśród koncelebransów był Papież-senior Benedykt XVI.

bz, tm, pp/ rv


Zdjęcie: Msza przy grobie św. Jana Pawła II autor: Mazur/episkopat.pl, opublikowano na licencji: CC BY-NC-SA 2.0

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao