Papież do Portugalczyków: przybywam z Ewangelią nadziei i pokoju

W imię Maryi, przybywam do was, by z radością dzielić się Ewangelią nadziei i pokoju. Papież Franciszek mówi o tym w specjalnym widoeprzesłaniu, jakie na dwa dni przed swą pielgrzymką do Fatimy skierował do mieszkańców Portugalii.

Stwierdza w nim, że bardzo chętnie przyjąłby ich zaproszenie do odwiedzenia także innych miast i wspólnot, ale obecnie nie było to możliwe. Jednocześnie zachęca wszystkich do przybycia na spotkanie u stóp Matki Boskiej Fatimskiej.

„Pragnę stanąć przed Matką Bożą, jako Pasterz Kościoła Powszechnego, składając Jej bukiet najpiękniejszych «kwiatów», jakie Jezus powierzył mojej trosce, to znaczy braci i sióstr z całego świata, odkupionych Jego krwią, nie wyłączając nikogo. W tym celu potrzebuję was wszystkich, zjednoczonych ze mną. Potrzebuję waszej jedności (fizycznej lub duchowej, ważne, aby wypływała z serca), by zebrać mój bukiet kwiatów, moją «złotą różę». Tworząc z nas «jedno serce i jedną duszę», zawierzę was Matce Bożej, prosząc Ją, by wyszeptała każdemu: „Moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która cię zaprowadzi do Boga”.

Franciszek przypomina, że hasło przyświecające jego pielgrzymce „Z Maryją, pielgrzym nadziei i pokoju” stanowi swoisty program nawrócenia. Dziękuje zarazem za modlitwy towarzyszące temu wydarzeniu oraz obchodom 100-lecia objawień, co, jak podkreśla, otwiera serca i przygotowuje na przyjęcie darów Boga.

bz/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama