Papież do żołnierzy pielgrzymujących do Lourdes

W naszych niespokojnych czasach trzeba pamiętać, że pokój jest darem, o który ludzie zawsze muszą modlić się do Boga – czytamy w papieskim przesłaniu na 59. międzynarodową pielgrzymkę żołnierzy i policjantów do Lourdes.

Pielgrzymka rozpocznie się w przyszły piątek i potrwa do niedzieli. Weźmie w niej udział 12 tys. osób z 40 krajów świata.

Kard. Pietro Parolin, który w imieniu Ojca Świętego zwrócił się do uczestników pielgrzymki zapewnia, że Bóg zawsze odpowiada, kiedy Jego dzieci nieustannie, a często i z trwogą modlą się o pokój. Odpowiada na tę modlitwę w sposób konkretny, wzbudzając budowniczych pokoju, braterstwa i solidarności. Wy ze względu na swe powołanie macie być budowniczymi pokoju w sposób szczególny i prawdziwy, zwłaszcza jeśli przyobleczecie się w Chrystusa i w Jego Ducha miłości, który pozwoli wam pokonać zło i nienawiść. Dzięki temu staniecie się dla waszych wrogów, jak i dla waszych towarzyszy broni, którzy nie podzielają naszej wiary, prawdziwym świadkami Prawdy – czytamy w papieskim przesłaniu.

Ojciec Święty wyraża ponadto swe uznanie dla tych, którzy uczestniczą w misjach pokojowych w różnych częściach świata. Modli się za poległych i rannych, oraz za ich bliskich. „Papież Franciszek pragnie zapewnić o swym uczuciu i wsparciu dla wszystkich, którzy wielkodusznie służą swym braciom w wojsku, a zwłaszcza dla tych, którzy często są narażeni na największe niebezpieczeństwo, a także dla ich rodzin przeżywających niepokój” – czytamy w watykańskim przesłaniu na międzynarodową pielgrzymkę żołnierzy i policjantów do Lourdes.

kb/ rv


Zdjęcie: Lourdes Basilique et gave autor: Roland Darré, licencja: CC BY-SA 3.0

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama