Donald Trump w Watykanie

Wizytę w Watykanie złożył prezydent Stanów Zjednoczonych. Donald Trump przez niespełna pół godziny rozmawiał z Franciszkiem w cztery oczy. Na pożegnanie zapewnił, że nigdy nie zapomni tego, co mu Papież powiedział.

Ojciec Święty przekazał amerykańskiemu przywódcy trzy główne dokumenty swego pontyfikatu oraz swe tegoroczne orędzie na Światowy Dzień w Pokoju. „Daję to Panu, aby był Pan narzędziem pokoju” – powiedział Franciszek. Trump z kolei podarował Papieżowi zbiór książek Martina Luthera Kinga. 

Po audiencji u Papieża prezydent spotkał się również z watykańskim sekretarzem stanu kard. Pietrem Parolinem i szefem papieskiej dyplomacji abp. Paulem Gallagherem. Donald Trump zwiedził też Kaplicę Sykstyńską i Bazylikę św. Piotra.

Amerykańskiemu prezydentowi towarzyszyła żona oraz córka z mężem. Ich program wizyty w Watykanie jest nieco bogatszy. Dla Melanii Trump zaplanowano odwiedziny w watykańskim szpitalu pediatrycznym Bambino Gesù, natomiast dla córki prezydenta spotkanie z kobietami, które padły ofiarą niewolnictwa i którymi zajmuje się rzymska Wspólnota św. Idziego.

kb/ rv


Zdjęcie: Donald Trump, autor: Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, licencja: CC BY-SA-2.0

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama