Kard. Bagnasco: Genua czeka na Papieża z radością i wdzięcznością

Kościół genueński oczekuje Papieża z radością i wdzięcznością – powiedział tamtejszy arcybiskup. Franciszek odwiedzi tę diecezję już jutro.

Kard. Angelo Bagnasco podkreślił, iż jest to wspólnota dyskretna, tak jak charakter Genueńczyków, ale także pracowita i pragnąca być blisko ludzi, bez narzucania się czy rozgłosu, po prostu działająca. Zaznaczył, iż od Papieża odczekują jego słów i gestów, to wystarczy, aby patrzeć w przyszłość. Genueńczycy chcą być blisko Ojca Świętego. Mają także nadzieję, że tchnie w nich ducha misyjnego.

„Oczekujemy tego, bo misyjność jest częścią Kościoła. Albo Kościół jest misyjny, albo nie jest sobą – powiedział kard. Angelo Bagnasco.  Ponadto, w tym roku, jako owoc zeszłorocznego Kongresu eucharystycznego, podjęliśmy szczególną inicjatywę misyjną: «Misja młodych dla młodych». Około stu młodych Genueńczyków przygotowuje się do misji, aby głosić Ewangelię w różnych środowiskach – na uniwersytetach, w szkołach i pracy, w czasie wolnym, podczas zajęć sportowych – właśnie młodym. Powiedzielibyśmy, misje dla określonej grupy społecznej. To już się dzieję, zobaczymy, jakie będą rezultaty” – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Bagnasco.

Odnosząc się do kwestii migrantów, arcybiskup Genui zwrócił uwagę, że w samych tylko strukturach kościelnych przyjęto ich prawie 300. Nie ograniczamy się do samego tylko przyjęcia, ale pomagamy też w integracji poprzez naukę języka czy zawodu – dodał kard. Bagnasco.

pp/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama