Abp Hoser: Żywa relacja z Bogiem nadaje sens ludzkiemu życiu

Żywa relacja z Bogiem nadaje sens ludzkiemu życiu – podkreślił abp Henryk Hoser. W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego biskup warszawsko-praski przewodniczył Mszy św. w kościele Matki Bożej Królowej Polski w warszawskim Aninie.

Parafia atki Bożej Królowej Polski świętowała jubileusz 75-lecia swojego powstania i 25-lecia konsekracji.

W homilii abp Hoser przypomniał, że celem ludzkiego życia jest niebo, a więc przebywanie z Bogiem. – Wniebowstąpienie wyznacza perspektywę ludzkiego istnienia. Przypomina nam, że nasza egzystencja nie kończy się wraz ze śmiercią, której świadomość tak często staramy się wyeliminować z naszego ziemskiego życia – powiedział kaznodzieja.

Podkreślił, że perspektywa nieba nadaje głęboki sens ludzkiemu życiu. – Ludzie popełniają samobójstwa ponieważ zabrakło im nadziei na lepszą przyszłość, ponieważ ich wzrok koncentruje się jedynie na tym co tu i teraz. Tymczasem naszym przeznaczeniem, naszym powołaniem jest pełnia życia - zwrócił uwagę abp Hoser.

Zaznaczył, że miejscem szczególnego spotkania z Jezusem jest modlitwa. – Ona odnawia nasze słabe, ludzkie siły – przekonywał biskup warszawsko-praski ubolewając, że tylko 27 proc. katolików w Polsce codziennie się modli.

– Większość spośród tych, którzy mienią się chrześcijanami przeżywa dzień za dniem podejmując liczne prace, trudy i obowiązki w zabieganiu, bez żywej relacji z Bogiem. Tymczasem Chrystus chce być obecny we wszystkich szczegółach naszego codziennego życia by wspierać nas swoją łaską, by udzielać nam mocy Ducha Świętego – przekonywał abp Hoser.

Po liturgii ordynariusz poświecił tabernakulum w znajdującej się w podziemiach świątyni kaplicy.

Uroczystości uświetnił piknik aniński, który odbył się na terenie parafii.

mag / Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama