Przewodniczący KEP zaprasza na Krzeptówki

W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach 6 czerwca zostanie odnowiony Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki.

– To wydarzenie wychodzi naprzeciw prośbom Matki Bożej zawartym w objawieniach fatimskich – podkreśla abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Uroczystości na Krzeptówkach są wpisane w program 376. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbywa się 6 i 7 czerwca w Zakopanem. 

Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej będzie przewodniczył abp Gądecki. Homilię wygłosi bp Virgílio do Nascimento Antunes – biskup diecezji Coimbra z Portugalii, były rektor Sanktuarium w Fatimie. W Eucharystii będzie uczestniczył m.in. prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką.

Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi to nawiązanie do aktu dokonanego 8 września 1946 r. przez biskupów zgromadzonych pod przewodnictwem prymasa Polski kard. Augusta Hlonda na Jasnej Górze. Wcześniej, w 1942 roku, ofiarowania świata Niepokalanemu Sercu Maryi dokonał papież Pius XII.

Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi dokonany 6 czerwca zostanie ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie w święto narodzenia Matki Bożej, 8 września 2017 roku.

BP KEP/episkopat.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama