Papież rozmawiał z biskupami z Wenezueli, Panamy i Nigerii

„Pokora i czułość nie są cnotami słabych, ale mocnych” – napisał Ojciec Święty na Twitterze. Te słowa to jedyny dziś przejaw publicznej działalności Papieża. Franciszek poświęcił dzisiejszy dzień na spotkania z biskupami.

Najpierw spotkał się z prezydium Episkopatu Wenezueli. Kraj ten przeżywa poważny kryzys społeczno-gospodarczy. Trwają tam masowe protesty, brutalnie tłumione przez siły bezpieczeństwa. Biskupi chcieli zasięgną rady Papieża na temat możliwości przezwyciężenia tej kryzysowej sytuacji. 

Ojciec Święty spotkał się również z biskupami z Panamy, którzy odbywają wizytę ad limina. Franciszek zrezygnował z wygłaszania oficjalnych przemówień przy okazji takich audiencji. Zamiast tego nawiązuje z biskupami dialog o sytuacji Kościoła w danym kraju.

Ponadto Papież przyjął delegację nigeryjskiej diecezji Ahiara, której towarzyszy szereg przedstawicieli tamtejszego episkopatu z kard. Johnem Onaiyekanem na czele. Od 5 lat diecezja ta odmawia przyjęcia nowego biskupa mianowanego jeszcze przez Benedykta XVI, ponieważ nie pochodzi on z miejscowego ludu Mbaise. Jak podaje watykański komunikat prasowy, Franciszek uznaję tę sytuację za niedopuszczalną i zapowiedział podjęcie niezbędnych decyzji w tej sprawie.

kb/ rv

« 1 »

reklama

reklama