Papież ogłosi orędzie na Światowy Dzień Ubogich

Papież Franciszek ogłosi 13 czerwca orędzie na Światowy Dzień Ubogich, który po raz pierwszy będzie obchodzony 19 listopada br.

Tekst papieskiego dokumentu przedstawi kierujący Papieską Radą ds. Nowej Ewangelizacji abp Rino Fisichella, poinformowano dziś w Watykanie.

O tym, że Światowy Dzień Ubogich będzie obchodzony w całym Kościele w 33. Niedzielę Zwykłą poinformował Franciszek w liście apostolskim „Misericordia et Misera”, ogłoszonym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia w listopadzie ub. roku.

Tłumacząc swoją inicjatywę papież napisał, że nie będzie ani sprawiedliwości, ani pokoju społecznego dopóty, dopóki przed drzwiami chrześcijan będą leżeli ubodzy.

Światowy Dzień Ubogich obchodzony będzie na tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata, kończącą rok liturgiczny. „Będzie to najbardziej godne przygotowanie do przeżycia uroczystości naszego Pana Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, który utożsamiał się z maluczkimi i ubogimi, a osądzi nas z uczynków miłosierdzia”, stwierdził Franciszek w swoim ubiegłorocznym liście apostolskim.

ts / Watykan


« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama