Głos biskupów podczas Bożego Ciała

Boże Ciało to czas publicznego wyznania wiary w obecność Chrystusa pod postacią hostii. Wiele osób przystępuje do Komunii Świętej i uczestniczy w barwnych procesjach.

W czasie Uroczystości Bożego Ciała w homiliach księża biskupi zaznaczyli stojące przed nami ważne wyzwania. 

Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki podkreślił, że jesteśmy integralną częścią dziejów, i podobnie jak nasi przodkowie tak i my chcemy przekazywać dalej tę wiarę, „aby świat uwierzył”.

Prymas Polski abp Wojciech Polak zapytał: czy idąc za Jezusem żyjesz jak On? W Warszawie kard. Kazimierz Nycz powiedział: „Jesteśmy Kościołem, który jest z wszystkimi i dla wszystkich ludzi dobrej woli”. Zaznaczył również, że Chrystusa, ma twarz męża, żony, przyjaciela lub kolegi z pracy, człowieka bezdomnego, uchodźcy, odrzuconego, potrzebującego naszej pomocy”.

W Krakowie abp Marek Jędraszewski podkreślił, że każde dziecko ma prawo do życia, także dziecko nienarodzone. Przypomniał również o potrzebie rodzinnego odpoczynku w niedzielę w myśl słów: „Niedziela Boża i nasza”.

Księża Biskupi w całym kraju podkreślili bliskość Boga do człowieka, której wyrazem jest Eucharystia – Bóg z nami.


>>Więcej relacji z homilii biskupów polskich


W Boże Ciało rozpoczęła się także akcja na Twitterze i Facebooku polegająca na umieszczaniu zdjęć z procesji Bożego Ciała. Setki zdjęć z całej Polski zostały oznaczone hasztagiem #Procesja. Można je zobaczyć w Internecie, m.in. na profilu Twitterowym @EpiskopatNews. Zdjęcia umieszczane są także podczas Oktawy Bożego Ciała, a więc do 22 czerwca. 

Zapraszamy także do odwiedzenia stron diecezjalnych, parafialnych, prasowych, radiowych i telewizyjnych, gdzie są relacje z Bożego Ciała.


xpra (BP KEP) / episkopat.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama