Papież w sprawie uchodźców i pożarów w Portugalii

Po odmówieniu modlitwy Anioł Pański Franciszek przypomniał, że pojutrze z inicjatywy ONZ obchodzony będzie Światowy Dzień Uchodźcy.

„Tegoroczny temat to «Z uchodźcami. Dziś bardziej niż kiedykolwiek musimy stanąć po stronie uchodźców». Oznacza to, że w sposób konkretny powinniśmy się zainteresować kobietami, mężczyznami i dziećmi, którzy uciekają przed konfliktami, przemocą i prześladowaniami. Pamiętajmy także w modlitwie o tych z nich, którzy stracili życie na morzu lub w wyczerpującej podróży drogą lądową. Oby ich dzieje cierpienia i nadziei stały się okazją do braterskiego spotkania i prawdziwego wzajemnego poznania. Osobiste spotkanie z uchodźcami rozwiewa bowiem obawy i wypaczone ideologie, staje się czynnikiem rozwoju w człowieczeństwie, a także skłania nas do otwartości i budowania mostów” – powiedział Franciszek.

Papież zapewnił też o swojej bliskości z narodem portugalskim w związku katastrofalnymi pożarami, które pochłaniają lasy w centralnej części kraju. Zginęły już 43 osoby, a 59 odniosło obrażenia. Franciszek poprosił wiernych o modlitwę w tej intencji.

Ponadto Ojciec Święty zaapelował o kontynuowanie procesu pokojowego w Republice Środkowoafrykańskiej. Okazją ku temu jest obecność w Rzymie przedstawicieli tego kraju oraz ONZ na spotkaniu zorganizowanym przez Wspólnotę św. Idziego.

Ojciec Święty przypomniał ponadto, że dziś wieczorem przed Bazyliką Laterańską odprawi Mszę św. Po liturgii wyruszy procesja eucharystyczna do Bazyliki Matki Bożej Większej. Franciszek zachęcił do licznego udziału w tym wydarzeniu, również duchowo, za pośrednictwem radia i telewizji.

kb/ rv

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao