Kondolencje Prymasa Polski po śmierci O. Karola Meissnera

Bezgranicznie oddany małżeństwom i rodzinom – tak zmarłego 20 czerwca o. Karola Meissnera wspomina Prymas Polski abp Wojciech Polak.

„Z pokorą wsłuchiwałem się w Jego prelekcje i konferencje dotyczące małżeństwa, rodziny, płciowości, wychowania i etyki” – pisze w liście kondolencyjnym.Oto treść kondolencji abp. Wojciecha Polaka przesłanych na ręce br. Izaaka Kapały OSB, przeora klasztoru benedyktynów w Lubiniu:

Czcigodny Przeor Br. Izaak Kapała OSB

Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci śp. O. Karola Meissnera. Pragnę przesłać wyrazy szczerego współczucia i duchowej jedności, prosząc o ich przekazanie całej wspólnocie Opactwa Benedyktynów w Lubiniu.

Z wdzięcznym sercem wspominam śp. O. Karola Meissnera, którego wielokrotnie miałem okazję spotykać i czerpać z niezgłębionego doświadczenia, którym tak chętnie dzielił się przy różnych okazjach. Z pokorą wsłuchiwałem się w Jego prelekcje i konferencje dotyczące małżeństwa, rodziny, płciowości, wychowania i etyki. Ze wzruszeniem wspominam pobyty O. Karola w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie oraz nasze ostatnie spotkanie na Lednicy, kiedy mogłem ucałować Jego kapłańskie ręce, złożyć życzenia i podziękować za 50 lat wiernej kapłańskiej posługi. Za namową O. Jana Góry zaśpiewaliśmy wówczas lednicką pieśń, której refren zainspirowany był słowami modlitwy O. Karola: Jestem Twój, Zbaw mnie Panie, Amen! Zapamiętam Go jako człowieka zaangażowanego, życzliwego i otwartego na drugich, bezgranicznie oddanego małżeństwom i rodzinom.

Modlitwą i myślą staję przy trumnie śp. O. Karola, aby dziękować Bogu za wszelkie dobro, jakie przez Jego ręce stało się udziałem wielu osób. Niech Zmartwychwstały Chrystus, którego odnalazł i wyznawał w Kościele jako Drogę, Prawdę i Życie, w swoim miłosierdziu obdarzy Go łaską pokoju i życia wiecznego. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.

Dla wszystkich, których ta śmierć napełniła smutkiem i żałobą, upraszam ukojenie w bólu, łaskę chrześcijańskiej nadziei i Boże błogosławieństwo.

† Wojciech Polak
Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński
Prymas Polski

bgk / Gniezno

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao