Kard. Parolin o swojej wizycie w Rosji

Budowanie mostów w przypadku Rosji oznacza kultywowanie bilateralnych relacji, które już istnieją i dotyczą działalności Kościoła katolickiego oraz dialogu z Cerkwią prawosławną. - mówi kard. Parolin przed wizytą w Rosji.

„Jadę do Rosji jako współpracownik Papieża, czyli kogoś, kto pragnie budować mosty, by na świecie posuwać naprzód zdolność porozumienia, zrozumienia i dialogu. Chodzi o tworzenie klimatu i środowiska sprawiedliwości i pokoju”. Mówi o tym kard. Pietro Parolin w specjalnym programie „Franciszek, Papież dialogu” przygotowanym przez włoską telewizję RAI. Zostanie on wyemitowany 19 lipca w związku z planowaną na przyszły miesiąc wizytą watykańskiego sekretarza stanu w Rosji. 

„Dam się prowadzić Duchowi – wyznaje kard. Parolin i dodaje: – Budowanie mostów w przypadku Rosji oznacza kultywowanie bilateralnych relacji, które już istnieją i dotyczą działalności Kościoła katolickiego oraz dialogu z Cerkwią prawosławną. Ale nie sposób pominąć kontekstu międzynarodowego i aktywnej obecności Rosji, jak sprawa Bliskiego Wschodu i Syrii czy Ukrainy, gdzie byłem w zeszłym roku”.

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej omawia także zadania watykańskiej dyplomacji. Zwraca uwagę, że potrzebny jest tu realizm dotyczący obecności dobra i zła w świecie, wobec których konieczne są działania na rzecz pokoju, sprawiedliwości i rozwoju. „Papieżowi zależy na otwarciu nowych szlaków braterstwa – stwierdza kard. Parolin. – Trzeba docierać do serc ludzkich, także tych, które nie chcą otworzyć się na przesłanie Ewangelii”.

tc/ rv, rai

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama