Prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich powrócił z Ukrainy

Na Ukrainie dobiegła końca sześciodniowa wizyta prefekta Kongregacji dla Kościołów Wschodnich. „Podczas tej podróży mogłem lepiej zapoznać się z trudną rzeczywistością wschodniej Ukrainy" - mówił kard. Sandri podsumowując wizytę.

Kard. Leonardo Sandri przybył na Ukrainę, aby okazać Kościołowi greckokatolickiemu bliskość Papieża Franciszka i zanieść jego błogosławieństwo, zwłaszcza dla wschodnich rejonów kraju, gdzie wysłannik z Watykanu spotkał się m.in. z uchodźcami i rodzinami ofiar wojny.

Hierarcha odwiedził Kijów, Lwów, a także Charków, Kramatorsk i Słowiańsk, gdzie zapoznał się bliżej z sytuacją uchodźców z terenów objętych wojną, a także spotkał się z osobami poszkodowanymi w wyniku działań bojowych. Podsumowując swoją wizytę powiedział: „Podczas tej podróży mogłem lepiej zapoznać się z trudną rzeczywistością wschodniej Ukrainy, dramatem tych, którzy przeżyli śmierć kogoś bliskiego, którzy musieli opuścić własny dom i rozpocząć życie od nowa, niestety w rzeczywistości, która wciąż jest niepewna, gdyż nie zna się przyszłości”.

Zwieńczeniem wizyty kard. Sandriego na Ukrainie było uczestnictwo, w dniach 15 i 16 lipca, w narodowej pielgrzymce Kościoła greckokatolickiego do sanktuarium maryjnego w Zarwanicy. Dziękowano Bogu za 150-lecie koronacji cudownej ikony Matki Bożej Zarwanickiej koronami, które pobłogosławił bł. Pius IX. Główną intencję tych obchodów stanowiła modlitwa o pokój w Ukrainie.

M. Krawiec SSP, Lwów, Ukraina/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama