Papież prosi młodych o wypełnienie przedsynodalnej ankiety

Ojciec Święty prosi młodych, aby wzięli udział w przygotowaniach do Synodu Biskupów, a konkretnie by wypełnili internetową ankietę przygotowaną przez Sekretariat Synodu.

Franciszek pisze o tym w tweecie z okazji przypadającego dziś oenzetowskiego dnia młodzieży. Podkreśla, że młodzi są nadzieją Kościoła. Pyta się ich, jak wyobrażają sobie swoją przyszłość, po czym odsyła ich do internetowej ankiety, bo zapowiedziany na październik 2018 r. synod będzie poświęcony właśnie młodym i ich powołaniu.

Na znaczenie papieskiego gestu wskazuje sekretarz generalny synodu biskupów kard. Lorenzo Baldisseri:

„Bardzo się cieszę, że Ojciec Święty zwraca się tym tweetem do młodych w tym momencie, w dniu kiedy obchodzi się Światowy Dzień Młodzieży. Pracujemy nad przygotowaniem synodu w 2018 r. Wielką wagę przywiązujemy do komunikacji społecznej. Chciałbym podkreślić, że synod biskupów uruchomił niedawno specjalną stronę dla młodych. Chodzi tu przede wszystkim o nowy kwestionariusz dla młodych.

Adres strony to: youthsynod2018.va Dzisiejszy tweet Papieża będzie na pewno silnym bodźcem. W ten sposób zwraca się on bezpośrednio do młodych. Pamiętajmy, że podczas czuwania przed Światowym Dniem Młodzieży Franciszek powiedział: synod należy do młodych, to wasz synod” – stwierdził kard. Baldisseri.

kb/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama