Kościół po zamachach w Hiszpanii: niepokój, potępienie i modlitwa

Ojciec Święty jest bardzo zaniepokojony tym, co dzieje się w Barcelonie – poinformował watykański rzecznik po zamachach w Hiszpanii.

Dodał, że Papież modli się za ofiary i zapewnia o swej bliskości z całym hiszpańskim narodem, a w szczególności z rannymi i rodzinami ofiar.

Wczoraj Hiszpania po raz kolejny padła ofiarą islamskiego terroryzmu: 13 ofiar śmiertelnych w Barcelonie, kolejny zamach w pobliskim kurorcie Cambrils, eksplozja bomby w Alcanar. Zdaniem hiszpańskiego episkopatu jest to atak na całe społeczeństwo.

Biskupi zapewniają o swej bliskości z narodem i wsparciu dla policji. W pierwszych słowach zwracają się jednak do ofiar i ich bliskich, otaczając ich swą modlitwą. Ostro potępiają samych terrorystów. Zarzucają im perwersję, brak tolerancji oraz postawy totalitarne. W tej trudnej dla Hiszpanii chwili episkopat apeluje do wszystkich o modlitwę za zmarłych i rannych, za pogrążone w smutku rodziny, a także o pokój: „oby te podłe czyny już nigdy więcej się nie powtórzyły” – czytamy w oświadczeniu episkopatu Hiszpanii.

kb/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama