Program wizyty kard. Parolina w Rosji

Watykański sekretarz stanu podczas swej wizyty w Rosji odwiedzi w dniach 21-24 sierpnia nie tylko Moskwę, ale i Soczi, gdzie wakacje spędza Władimir Putin.

Poinformowało o tym Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Opublikowało ono komunikat zawierający program i cele podróży kard. Pietro Parolina, któremu będzie towarzyszył prał. Visvaldas Kulbokas z Sekretariatu Stanu.

Głównym celem wizyty ma być „spotkanie z najwyższymi władzami kraju oraz ze zwierzchnictwem Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej. Będzie to też okazja do  wyrażenia duchowej bliskości Papieża wobec miejscowej wspólnoty katolickiej” – czytamy w komunikacie. Gdy chodzi o tematykę rozmów, to wymieniono „sytuację międzynarodową, a w szczególności poszukiwanie pokojowych rozwiązań dla trwających konfliktów, ze zwróceniem uwagi na aspekt humanitarny”.

Program wizyty przewiduje 21 sierpnia spotkanie kard. Parolina z katolickimi biskupami Rosji, a wieczorem Mszę w moskiewskiej katedrze, po której przewidziano przyjęcie z udziałem przedstawicieli duchowieństwa i laikatu. Jeszcze tego samego dnia watykański sekretarz stanu ma rozmawiać z metropolitą Hilarionem odpowiedzialnym za relacje zagraniczne patriarchatu moskiewskiego.

Następny dzień (22 sierpnia) będzie poświęcony roboczym rozmowom z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem, a po południu kard. Parolin odwiedzi patriarchę Cyryla. Z kolei w środę 23 sierpnia watykański sekretarz stanu uda się do Soczi, by spotkać się z prezydentem Władimirem Putinem. Rano 24 sierpnia purpurat powróci do Rzymu.

tc/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama