Dyrektor Obserwatorium Watykańskiego: jak patrzeć na zaćmienie

21 sierpnia doświadczenie całkowitego zaćmienia słońca stanie się udziałem osób przebywających na terenie Stanów Zjednoczonych. Europa Zachodnia zobaczy zaćmienie częściowe. W Polsce zjawisko nie będzie dostrzegalne.

„Cokolwiek przypomina, że świat jest większy niż ostatni kryzys w Waszyngtonie, albo kolejny mecz w San Francisco, wzywa nas do wyjścia poza szarą codzienność” – powiedział dyrektor Obserwatorium Watykańskiego, wskazując na możliwość doświadczenia 21 sierpnia całkowitego zaćmienia Słońca.

„Jesteśmy ludźmi, czymś więcej niż tylko dobrze nakarmionymi krowami. Stanowimy część Wszechświata i powiązana z tym tęsknota ciągnie nas ku Bogu” – dodał br. Guy Consolmagno. Jezuita i astronom w jednej osobie zaznaczył, iż patrzenie oczyma wiary na zjawisko zaćmienia może wypełnić człowieka uczuciem wdzięczności, ponieważ Najwyższy nie tylko stworzył świat tak cudownym, ale też ofiarował nam możliwość podziwiania tego dzieła.

Tarcza Księżyca całkowicie przesłoni Słońce 21 sierpnia po raz pierwszy od 1999 r. Pełne doświadczenie tego wydarzenia stanie się udziałem osób przebywających na terenie Stanów Zjednoczonych. Mieszkańcy Europy Zachodniej zobaczą częściowe zaćmienie, niestety w Polsce zjawisko to nie będzie dostrzegalne gołym okiem w żadnym stopniu.

tm/ rv, icn, cccb

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao