Abp Michalik: miłość między małżonkami nie może być miłością czasową

Emerytowany metropolita przemyski, abp Józef Michalik, przewodniczył 19 sierpnia Mszy św. podczas VIII Podkarpackiego Wesela bez Toastu w Miejscu Piastowym.

W kazaniu abp Michalik stwierdził, że małżeństwo jest wyrazem oblubieńczej miłości Chrystusa do Kościoła. – To nie jest tylko związek dwojga ludzi, którzy chcą własne interesy realizować. To jest coś więcej, to jest święty związek – powiedział.

Hierarcha podkreślił, że miłość między małżonkami nie może być miłością czasową. – To jest decyzja na zawsze. To jest wielkie i ważne dzieło, jeśli chcemy tę miłość przeżywać ofiarnie. Ile jest nieszczęść w małżeństwach, które nie rozwijają miłości – mówił.

– Egoizm w małżeństwie będzie uwieńczony klęską, ale jeśli na wysiłek budowania małżeństwa złoży się ofiara obojga, miłość będzie się rozwijać – dodał. Abp Michalik zapewnił, że „Pan Jezus chce błogosławić każdej rodzinie i chce nas widzieć świętymi w królestwie niebieskim”.

Podkarpackie Wesele bez Toastu jest spotkaniem małżeństw, które miały wesele bezalkoholowe oraz wszystkich zainteresowanych zabawami bezalkoholowymi.

Przed Mszą św. uczestnicy pochylili się nad tematem: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Wysłuchali także prelekcji na temat świętowania w rodzinie oraz o wartościach chrześcijańskiej zabawy.

Zwieńczeniem spotkania jest bezalkoholowe przyjęcie weselne.

Głównymi organizatorami wydarzenia są: Zgromadzenie Księży Michalitów i Sióstr Michalitek oraz Towarzystwo Powściągliwość i Praca.

Patronat honorowy nad spotkaniem objęli: metropolita przemyski abp Adam Szal, generał michalitów ks. Dariusz Wilk, przełożona generalna michalitek s. Natanaela Bednarczyk, starosta powiatu krośnieńskiego Jan Juszczak, wójt gminy Miejsce Piastowe Marek Klara i burmistrz gminy Iwonicz Zdrój Witold Kocaj.

pab / Miejsce Piastowe

« 1 »

reklama

reklama

reklama