Papież do Polaków: zróbcie wszystko, cokolwiek Jezus wam powie

Papież nawiązał do świętowania uroczystości w narodowym Sanktuarium na Jasnej Górze.

W czasie pozdrowień poszczególnych grup pielgrzymów dla Ojca Świętego zaśpiewał chór uniwersytecki z Salamanki. Franciszek pogratulował śpiewakom, zauważając, że na tej szacownej uczelni „nie tylko pilnie się studiuje książki, ale i dobrze się śpiewa”. Z kolei pozdrawiając Polaków, nawiązał do kolejnego odpustu jasnogórskiego:

„Za kilka dni, w sobotę i w niedzielę, wielu z was, osobiście lub duchowo, zgromadzi się w ‘polskiej Kanie’, w waszym narodowym Sanktuarium na Jasnej Górze, by świętować uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej i 300-lecie koronacji Jej cudownego Obrazu. Stając przed Obliczem waszej Matki i Królowej, wsłuchujcie się z uwagą w Jej słowa: Zróbcie wszystko, cokolwiek Jezus wam powie (por. J 2, 5). Niech będą one dla was wskazaniem w kształtowaniu sumień, w porządkowaniu życia osobistego i rodzinnego, w budowaniu przyszłości społeczeństwa i narodu. Każdemu z was i całej Polsce z serca błogosławię” – powiedział Papież.

Na zakończenie audiencji Ojciec Święty zapewnił o swojej modlitwie za osoby, które ucierpiały w poniedziałkowym trzęsieniu ziemi na włoskiej wyspie Ischia. „Módlmy się za zmarłych, za rannych, za ich rodziny, i za ludzi, którzy utracili swoje domy” – zaapelował Franciszek. Papież pamiętał też o obchodzonym dzisiaj Międzynarodowym Dniu Pamięci o Handlu Niewolnikami i jego Zniesieniu. „Pan pozostaje bliski wszystkim ofiarom starych i nowych form niewolnictwa: nieludzkiej pracy, niegodziwego handlu, wykorzystywania” – napisał na Twitterze.

tc/ rv

Modlitwa za ofiary trzęsienia ziemii na Ischii - YouTube

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama