Kard. Turkson wybiera się na Expo 2017

Kard. Turkson weźmie udział w Expo 2017 w Astanie. Kończąca się 10 września światowa wystawa odbywa się pod hasłem „Energia przyszłości” i bierze w niej udział 116 państw oraz 18 organizacji międzynarodowych, w tym Stolica Apostolska.

Prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Ludzkiego będzie w stolicy Kazachstanu w dniach 30 sierpnia – 4 września. Weźmie udział w przygotowanej w ramach wystawy konferencji międzyreligijnej, następnie w konferencji prasowej omawiającej znaczenie pawilonu watykańskiego.

Purpurat będzie ponadto gościem „dnia Stolicy Apostolskiej” w ramach Expo, a także uczestnikiem prezentacji specjalnego projektu „zrównoważonego zastosowania energii w integracji społecznej”. Zostanie on zrealizowany przez Kościół katolicki w Kazachstanie w odniesieniu do sierot i dzieci niepełnosprawnych. Kard. Turkson wystąpi też w panelu omawiającym papieskie przesłanie na Expo 2017 oraz wygłosi na Uniwersytecie Nazarbajewa w Astanie konferencję pt. „Energia dla naszego wspólnego domu”.

tc/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama