Bp Guzdek modlił się przy grobach obrońców Polski z września 1939 r.

Biskup polowy Józef Guzdek modlił się przy grobach żołnierzy poległych w wojnie obronnej Polski 1939 r. na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Ordynariuszowi wojskowemu towarzyszyli ks. ppłk Mariusz Tołwiński, proboszcz katedry polowej, sekretarz ks. por. Marcin Janocha oraz pracownicy kurii Ordynariatu Polowego.

W przeddzień 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz obchodzonego jutro Dnia Weterana Walk o Niepodległość RP ordynariusz wojskowy zapalił znicze i poprowadził modlitwę przy pomniku upamiętniającym żołnierzy oraz mieszkańców stolicy poległych w obronie Warszawy w czasie wojny obronnej 1939 r.

Bp Guzdek zapalił ponadto znicz w kwaterze „Ł” oraz przy pomniku upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej.

Podczas wizyty na cmentarzu bp Guzdek poświęcił chwilę modlitwy przy grobie płk. Zygmunta Łabędzkiego ps. „Łoś”, zmarłego przed niespełna rokiem prezesa Stowarzyszenia Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari i pierwszego dowódcy Kompanii Reprezentacyjnej WP.

Co roku w przeddzień rocznicy wybuchu II wojny światowej płk Łabędzki odwiedzał groby swoich bliskich i tu spotykał się z bp. Guzdkiem, który również modlił się w intencji spoczywających na Powązkach żołnierzy.

Jutro bp Guzdek o godz. 10.30 w katedrze polowej będzie przewodniczył Mszy św. w intencji Ojczyzny, poległych w II światowej oraz weteranów i kombatantów. W południe przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbędzie się uroczysta zmiana posterunku honorowego oraz ceremonia złożenia kwiatów.

kos / Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama