Papież o Dziennikach Carmen współinicjatorki Neokatechumenatu

Ojciec Święty przyjął na audiencji inicjatora Drogi Neokatechumenalnej Kiko Argüello. Również dzisiaj opublikowano list Papieża odnoszący się do Dzienników Carmen Hernández.

W dniu dzisiejszym opublikowano list, który Papież skierował do Kiko Argüello po otrzymaniu wydanych ostatnio Dzienników zmarłej 19 lipca ub. r. w Madrycie współinicjatorki Neokatechumenatu, Carmen Hernández.

Dziękując za przekazanie tej książki, zawierającej duchowe zapiski Carmen z lat 1979-1981, Franciszek stwierdza, że ukazują one „świadectwo wielkiej miłości do Jezusa, którego światło przemienia cierpienie w ofiarę, zmęczenie w radość, życie w czas ewangelizacji”. Ojciec Święty życzy Drodze Neokatechumenalnej, aby „rozsiewała zawsze Ewangelię z radością i bez zastrzeżeń, z wiarą i pokornym posłuszeństwem, uważając próby i trudności za motyw do chluby w Panu Jezusie (por. 2 Kor 12)”.

Papieski list przedstawiono na spotkaniu w Międzynarodowym Centrum Neokatechumenalnym w Porto San Giorgio nad włoskim Adriatykiem. Dziś wyrusza stamtąd 400 księży, seminarzystów i świeckich katechistów wędrownych różnych narodowości, by chodząc po dwóch po różnych miejscowościach środkowych Włoch na wzór apostołów posłanych przez Chrystusa, przez tydzień głosić Ewangelię w całkowitym ubóstwie, nie mając ze sobą pieniędzy ani telefonów komórkowych.

ak/ rv


Zdjęcie: Eucharist with card Canizares Porto San Giorgio, autor: Quodvultdeus, licencja: CC BY-SA 4.0

« 1 »

reklama

reklama

reklama