Burke: Papież człowiekiem, który lubi uśmiech

„Bez wątpienia był to szczególny dzień dla Papieża, nawet jeżeli nie ma dni bardziej czy mniej ważnych” – powiedział watykański rzecznik prasowy, komentując wczorajszy dzień papieskiej wizyty w Kolumbii, a szczególnie spotkanie modlitewne w intencji pojednania narodowego.

Greg Burke podkreślił, że Franciszek od początku swojego pontyfikatu porusza temat miłosierdzia i przebaczenia. „Widzimy go ciągle przed Bogiem, jak modli się o przebaczenie” – dodał dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej. Zapytany o wielkie rzesze ludzi, otaczające w tych dniach Papieża, powiedział:

„Uważam, że Papież jest przyzwyczajony do wielkich mas ludzi: tak było już w innych krajach, gdzie przebywał, np. w Meksyku. Widzę jednak, że za każdym razem to mu w jakimś sensie pomaga: kiedy widzi tę energię i radość. Jemu się to podoba! Papież to człowiek, który się uśmiecha i któremu podoba się zobaczyć uśmiech u innych. Chociaż jest kimś, kto doskonale zna cierpienie, wie, jak ludzie cierpią i chce być blisko nich” – powiedział watykański rzecznik Greg Burke.

pp/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama