Młodzi chcą być angażowani na stałe w watykańskie instytucje

„Synod o młodzieży może stać ważnym elementem odnowy misyjnej Kościoła" - mówił kard. Lorenzo Baldisseri na zakończenie międzynarodowego kongresu o sytuacji młodych.

„Synod o młodzieży może stać ważnym elementem odnowy misyjnej Kościoła, która według adhortacji apostolskiej «Evangelii gaudium» jest wyzwaniem obecnych czasów – powiedział sekretarz generalny Synodu Biskupów, zamykając wczoraj w Kurii Generalnej jezuitów w Rzymie międzynarodowy kongres o sytuacji młodych. – Do młodzieży musimy zwrócić się nie tylko po to, by pomogła nam lepiej zrozumieć, w jaki sposób głosić Ewangelię, ale także po to, by lepiej odczytać, czego Jezus wymaga od swego Kościoła, czego oczekuje się od niego; co mamy odrzucić, a co wprowadzić, by odnowić tę misję” – dodał kard. Lorenzo Baldisseri.

Wspomniany kongres wpisał się w przygotowania do 15. zgromadzenia zwyczajnego Synodu Biskupów na temat „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”, planowanego na październik [przyszłego roku] 2018 r.

Wśród różnych propozycji pochodzących od młodzieży, które padły podczas tego spotkania, była również prośba, aby „na stałe zaangażować grupę młodych ludzi w instytucje Stolicy Apostolskiej”. 

Odpowiadając na tę propozycję, kard. Baldisseri stwierdził: „Ta sprawa przekracza nasze kompetencje, ale możemy ją przekazać ojcom synodalnym”.

lgo/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama