Przy okazji podróży do Panamy papież odwiedzi Nikaraguę?

Ojciec Święty nie odrzuca możliwości odwiedzenia Nikaragui, gdy uda się do Panamy z okazji centralnych Światowych Dni Młodzieży - oznajmił nikaraguański biskup Sócrates René Sándigo Jirón w rozmowie z tamtejszym dziennikiem „El Nuevo Diaro”.

Gazeta przypomniała, że biskupi z tego kraju spędzili ostatnio w Rzymie 10 dni, składając tam wizytę „ad limina”. 10-osobową grupę hierarchów, której przewodniczył kard. Leopoldo José Brenes Solórzano, przyjął na audiencji Ojciec Święty.

Wspominając o możliwości przyjazdu papieża do Nikaragui bp Sándigo zachęcił rodaków do gorących modlitw, aby do tego doszło.

W rozmowie z dziennikiem opowiedział też o przebiegu wizyty w Watykanie i o spotkaniu z Franciszkiem. Zaznaczył, że poruszył przede wszystkim sprawę migracji. „Powiedziałem, że my, Nikaraguańczycy, mamy nadal do czynienia z problemem wyjazdów do Kostaryki i dotyczy to zwłaszcza rejonu Río San Juan na terenie mojej diecezji” – stwierdził hierarcha.

Zauważył, że jego rodacy masowo wyjeżdżają do pracy przy żniwach w różnych rejonach Kostaryki i „byłoby dobrze usłyszeć głos naszych braci z tego kraju, nawołujący do dobrego traktowania tego ludu Bożego, który emigruje, aby wspierać ich swymi siłami”.

Biskup Juigalpy zapewnił również, że papież sprawiał wrażenie zadowolonego i szczęśliwego z tego, co robi episkopat Nikaragui. „Z wielką radością przyjął fakt, że wzrastamy i umacniamy się i że w ten sposób współpracujemy tu z nim. Wezwał nas, abyśmy pracowali zdecydowanie i roztropnie, towarzysząc z bliska swemu ludowi” – uściślił bp Sándigo.

kg (KAI/El Nuevo diario) / Managua

« 1 »

reklama

reklama

reklama