Papież do fundacji wspierających Gwardię Szwajcarską

Papież mówił, że zaangażowanie fundacji wspierających Gwardię Szwajcarską jest przejawem wspólnotowego i solidarnego działania oraz obecności katolików w społeczeństwie.

Dyskretna, profesjonalna i wielkoduszna służba Gwardii Szwajcarskiej jest dobrze postrzegana i pomocna w prawidłowym funkcjonowaniu Watykanu – mówił Franciszek na spotkaniu dla członków dwóch dobroczynnych fundacji, których celem jest materialne, ekonomiczne i techniczne wspieranie jej działalności.

Papież podkreślił, iż zaangażowanie tych fundacji jest przejawem wspólnotowego i solidarnego działania, co jest wyrazem obecności katolików w społeczeństwie. W ten sposób stają się świadkami ewangelicznych ideałów, przykładami braterstwa i wzajemnego wspierania się.

„Miłość bliźniego odpowiada przesłaniu i przykładowi, jaki pozostawił nam Jezus, o ile buduje się ją na prawdziwej miłości do Boga. W ten sposób chrześcijanin poprzez swoje oddanie daje innym odczuć opatrznościową czułość Ojca Niebieskiego. Aby ofiarować innym miłość, należy jej zaczerpnąć z tygla Bożego miłosierdzia poprzez modlitwę, słuchanie Słowa Bożego i karmienie się Eucharystią. Dzięki takiemu duchowemu wsparciu można angażować się w działania oparte na logice darmowości i służby” – mówił Ojciec Święty.

pp/rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama