Watykan: papieskie działania duszpasterskie w październiku i listopadzie

Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało o niektórych działaniach duszpasterskich Ojca Świętego w październiku i listopadzie bieżącego roku.

W środę 11 października o godz. 18.15 Franciszek spotka się z uczestnikami spotkania organizowanego przez Papieską Radę ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.

Następnego dnia, 12 października o godz. 9.00 Ojciec Święty uda się do Papieskiego Instytutu Wschodniego na placu Santa Maria Maggiore. Na zakończenie wizyty około godz. 10.15 będzie przewodniczył koncelebracji eucharystycznej w bazylice Santa Maria Maggiore.

Natomiast 2 listopada, w dzień wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych Franciszek uda się cmentarz wojsk amerykańskich w Nettuno, gdzie o godz. 15.15 będzie sprawował Mszę świętą za poległych we wszystkich wojnach, a następnie około 17 zatrzyma się przy Grotach Ardeatyńskich na obrzeżach Wiecznego Miasta. Będzie się tam modlił za ofiary rzezi z 24 marca 1944 roku.

Cmentarz wojsk amerykańskich w Nettuno znajduje się ok. 38 km na południe od Rzymu, w północnej części Nettuno. Zajmuje obszar 35 ha. Pochowano na nim 7862 żołnierzy amerykańskich, poległych na Sycylii, pod Salerno, Anzio, w walkach na północy Włoch, oraz w operacjach morskich i lotniczych. Na marmurowych ścianach kaplicy wyryto 3094 nazwiska zaginionych.

Groty Ardeatyńskie na przedmieściach Wiecznego Miasta to miejsce masowej egzekucji 335 Włochów i Żydów przeprowadzona przez funkcjonariuszy SS 24 marca 1944 . Niemcy dokonali tej zbrodni w odwecie za zamach na kolumnę niemieckiej policji, przeprowadzony dzień wcześniej w Rzymie przez członków włoskiego ruchu oporu. Masakra w Grotach Ardeatyńskich stała się symbolem niemieckich zbrodni popełnionych we Włoszech w czasie II wojny światowej.

st (KAI) / Watykan

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama