Papież do uczestników zawodów dla niepełnosprawnych

Papież spotkał się z uczestnikami turnieju piłki nożnej dla drużyn złożonych z osób zdrowych oraz zawodników z upośledzeniem umysłowym.

"Jesteście symbolem sportu, który otwiera oczy i serca na wartość i godność jednostek i osób, które w innym wypadku stałyby się przedmiotem uprzedzeń i wykluczenia." - powiedział Papież do uczestników.

Zawody rozpoczęły się w czwartek w Rzymie. Bierze w nich również udział drużyna z Polski.

„Ta piękna rzeczywistość, którą z zaangażowaniem i przekonaniem rozwijacie, budzi w nas nadzieję na pozytywną i owocną przyszłość sportu, że stanie się on okazją do otwarcia na innych i zaangażowania. Światu sportu niestrudzenie ukazujcie wasze wspólne starania o budowanie społeczeństw bardziej braterskich, w których ludzie mogą wzrastać i rozwijać się, w pełni realizując własne umiejętności. W tym sensie sport jest jednym z języków uniwersalnych, przekraczającym różnice kulturowe, społeczne, religijne i fizyczne, a ponadto jest w stanie jednoczyć ludzi, czyniąc ich uczestnikami tej samej gry, wspólnym podmiotem zwycięstw i porażek” – powiedział Ojciec Święty.

Papież zapewnił, że Kościół zawsze będzie wspierać i propagować inicjatywy sportowe, które służą dobru ludzi i społeczeństw.

kb/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama