Kondolencje Przewodniczącego KEP po śmierci ks. prof. Zdaniewicza

Kościół w Polsce traci wybitnego kapłana i naukowca - napisał Przewodniczący Episkopatu Polski po śmierci ks. prof. Witolda Zdaniewicza.

– Chciałbym wyrazić moją wdzięczność wobec Boga, za tak wybitną osobowość, za wkład na rzecz Kościoła, który jest w Polsce – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w liście kondolencyjnym po śmierci ks. prof. Witolda Zdaniewicza, pallotyna, twórcy i wieloletniego dyrektora Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego.

Kondolencje po śmierci ks. prof. Zdaniewicza Przewodniczący Episkopatu przesłał 17 października na ręce ks. dr. Zenona Hanasa SAC, przełożonego prowincjalnego Pallotynów. W imieniu Konferencji Episkopatu Polski abp Gądecki złożył wyrazy współczucia wszystkim, których dotknęła śmierć ks. prof. Witolda Zdaniewicza: rodzinie, wspólnocie zakonnej, przyjaciołom, bliskim oraz studentom. Abp Gądecki podkreślił, że „Kościół w Polsce traci wybitnego i zarazem skromnego kapłana, naukowca, profesora nauk humanistycznych, specjalistę w zakresie socjologii religii, twórcę podstawy statystyki wyznaniowej i socjologii religii w Polsce”.

Ks. prof. dr hab. Witold Zdaniewicz był pierwszym dyrektorem Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego. Tę funkcję pełnił przez 42 lata, do maja 2014 roku. Przez wiele lat był również członkiem Komisji Metodologicznej GUS, dyrektorem Instytutu Socjologii ATK, wykładowcą pallotyńskiego seminarium w Ołtarzewie.

Zmarł 14 października w wieku 88 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 18 października w Ołtarzewie pod przewodnictwem biskupa diecezji warszawsko-praskiej abp. Henryka Hosera SAC.


>>Treść kondolencji Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski


BP KEP, episkopat.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama