Kraków: spotkanie przy Choince pod Oknem Papieskim

Abp Marek Jędraszewski zaprasza parafian i gości, a przede wszystkim dzieci do udziału w XI Spotkaniu „Choinka pod Oknem Papieskim", które odbędzie się 16 grudnia na placu przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie.

Co roku pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3, w rodzinnej atmosferze odbywa się spotkanie Metropolity z mieszkańcami Archidiecezji i turystami. Arcybiskup Marek Jędraszewski, pragnąc podtrzymać coroczną inicjatywę, zaprasza do udziału w spotkaniu wszystkich parafian, gości, a przede wszystkim dzieci oraz podopiecznych z domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych, świetlic środowiskowych oraz wspólnot parafialnych. 

Spotkanie rozpocznie Msza święta dla dzieci o godz. 15.00 w klasztorze oo. Franciszkanów pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego. Następnie, na placu przy ul. Franciszkańskiej 3, odbędzie się koncert świąteczny w wykonaniu zespołu „Arka Noego" wraz ze wspólnym śpiewaniem kolęd. 

Centralną częścią spotkania będzie zapalenie światełek na świątecznej choince przez Arcybiskupa. Dzieci odwiedzi także święty Mikołaj, który wręczy świąteczne podarunki. Z roku na rok rośnie liczba dzieci uczestniczących w wydarzeniu - w ubiegłym roku dzięki sponsorom i partnerom rozdano pięć tysięcy prezentów. Dla wielu młodych uczestników tego wydarzenia spotkanie jest jedyną okazją do otrzymania podarunku świątecznego, który pozwoli im poczuć rodzinną atmosferę Świąt.

Tradycję bożonarodzeniowych spotkań pod żłóbkiem i przystrojoną choinką na stałe wprowadził Jan Paweł II na Placu Świętego Piotra w Rzymie w 1982 roku. Odtąd, spotkania są stałym elementem świątecznego pejzażu w Watykanie.

W 2006 roku podobny nastrój i przesłanie radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia wprowadził w Archidiecezji Krakowskiej osobisty sekretarz Papieża, kard. Stanisław Dziwisz. Tegorocznym organizatorem XI edycji spotkań „Choinka pod Oknem Papieskim" jest Archidiecezja Krakowska, TBC Project oraz Lasy Państwowe.

Ramowy program spotkania:

Klasztor ojców Franciszkanów, godz. 15.00

• Msza święta dla dzieci pod przewodnictwem Abp. Marka Jędraszewskiego 

Plac pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3, godz. 16.00-18.00

• Koncert świąteczny w wykonaniu zespołu „Arka Noego"

• Zapalenie światełek na choince przez Metropolitę Krakowskiego

• Wizyta świętego Mikołaja

Źródło: Joanna Adamik, Archidiecezja Krakowska

« 1 »

reklama

reklama

reklama